Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Zadania uczniów

ZADANIA MATEMATYCZNE UKŁADANE PRZEZ UCZNIÓW.

Uczniowie klasy 6a postanowili kupić po 2 długopisy i po 4 zeszyty. Zeszyt z wzorkiem kosztuje 2,20zł, a bez wzorków jest o połowę tańszy. Natomiast długopis z niebieskim wkładem kosztował 2 razy więcej od czarnego, który kosztował 0,60 zł. Połowa osób w klasie kupiła tańsze zeszyty i droższe długopisy, a druga połowa klasy na odwrót. Osób w klasie było 26. Ile uczniowie zapłacili za wszystkie zakupy? Ile przeciętnie na ucznia?

Autor: Izabela Lerka

2. W pewna sobotę Tola miała ochotę zrobić placek marchewkowy. Do zrobienia ciasta potrzebne są następujące składniki: 0,3l oleju po 4 zł za litr, 4 jajka – 1 jajko za 50 groszy,  0,3 kg mąki za 1,50 zł za kilogram, 0,2 kg marchewki po 2 zł za kilogram, mała paczka proszku do pieczenia za 50 gr, 0,1kg orzechów po 40 zł/kg, jedna gorzka czekolada za 2,10 zł i 0,4 kg cukru po 2 zł/kg. Ile kosztowały produkty na placek?

       Autor: Karolina Kowalska

3. Rodzice Ani mają własną firmę przewozową. Towar rozwożą ciężarówkami. Każda spala 8l/100km, paliwo kosztuje 4,25 zł/l. Kierowcy otrzymują   dziennego utargu. W dzisiejszy kurs jadą 4 ciężarówki. Przewożony towar jest wart : 4000zł, 1275zł, 3750 zł i 4200 zł. Każda ciężarówka ma do pokonania dystans 450 km w obie strony. Oblicz:

    1. Ile rodzice Ani zapłacą za paliwo?
    2. Ile zarobią kierowcy?
    3. Ile pieniędzy im zostanie?

Autor: Nikola Nowak

4. Babcia kupiła Nikoli i Marysi 1,5 kg cukierków oraz 12 batoników po 12 dag.  Marysia zjadła   cukierków i 4 batoniki. Babcia zjadła 3 batoniki i 0,1 cukierków które zostały. Nikola resztę słodyczy podzieliła na dwie równe części żeby mieć na 2 dni. Oblicz ile słodyczy zje Nikola w jeden dzień? Kto z nich zjadł najwięcej słodyczy?

Autor: Amelia Cempel

5. Powierzchna stadniny „Pod kopytem” wynosi 500m2. Znajduje się tam stajnia, która zajmuje 0,1 całej powierzchni, dwie spiżarnie – jedna zajmuje , pole do nauki jazdy - 0,2,  dom właścicieli - 0,05 i basen z przeciwprądem -  powierzchni całej działki. Reszta to sad.  W stajni znajduje się 8 koni huculskich, każdy boks zajmuje 4 m2. Jest jeszcze kilka koni rasy tinker, każdy z nich zajmuje 3 m2.  1 litr wody kosztuje 37 groszy. Dziennie koń wypija 40 litrów wody. Ile zapłacą właściciele stadniny za wodę dla wszystkich koni w ciągu roku? Jaką powierzchnię zajmują poszczególne budynki w tej stadninie?                                                                               

Autor: Wiktoria Berajter

6. Pani Genowefa dostała zamówienie na wykonanie 50 kokardek biało- czerwonych. Ile musi kupić biało - czerwonej wstążki jeśli na wykonanie jednej kokardy potrzeba  80cm? Wynik podaj w metrach.

Autor : Natalia Binkowska

7. Tomek wyjechał do babci o godzinie 15.00. Do babci jechał 43 minuty, u babci był 2,5 godziny i wracał 32 minuty. Ile czasu nie było Tomka w domu? O której wrócił?

Autor: Igor Pyta

8. Tata chce sprzedać działkę budowlaną o długości 60m i szerokości 65m. Metr kwadratowy działki kosztuje 25zł. Jaką cenę działki powinien podać tata?

Autor Jakub Słowiński

Środa, 2019-01-16

Imieniny: Mascelego, Walerii