Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Rok szkolny 2007/2008

Rok szkolny przywitało 261 uczniów, który w tym roku będą się uczyć w 12 oddziałach.

        Już we wrześniu uczniowie klas szóstych pojechali na wycieczkę historyczną do Oświęcimia, Wadowic, Poronina, Zakopanego, Krakowa i Częstochowy.

         Wystawa i uroczysty apel „Moda na zdrowie" stały się stałym punktem jesiennych szkolnych dni. Kolejne uroczyste apele odbyły się z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Rocznicy Niepodległości i Święta Patrona.

         Zajęciem I i III miejsca dla naszej szkoły zakończył się konkurs plastyczny „Z Pyrkiem bezpieczniej"- organizowany przez Komendę Wojewódzką w Poznaniu. Uczniów przygotowała pani Stanisława Ibron.

         Okazji zbliżających się świąt, w szkole zorganizowano akcję „I ty możesz zostać Świętym Mikołajem". Uzyskane pieniądze zostały przeznaczone na upominki dla dzieci z Domu Małego dziecka. Prezenty do Liskowa zawieźli uczniowie i nauczyciele, gdzie przedstawili również część artystyczną dla małych kolegów.

          Nasza szkoła była w tym roku gospodarzem etapu powiatowego XII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. O tym wydarzeniu szeroko rozpisywała się lokalna prasa. Cieszyliśmy się z tego wydarzenia tym bardziej, że 6 uczniów z naszej szkoły zakwalifikowało się do kolejnego etapu.

          Czas ferii to wiele ciekawych propozycji spędzenia wolnego czasu: wycieczka do Leszna na basen czy do Poznania.

           Dnia 7 kwietnia została oddana do użytku zastępcza sala gimnastyczna dla potrzeb uczniów szkoły podstawowej. Sala została poświęcona przez proboszcza - księdza Krzysztofa Ordziniaka. Następnie przybyli goście obejrzeli część artystyczną w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

            Kolejne Dni Kultury Szkolnej przyniosły laureatów w kategorii plastycznej: II miejsce, I miejsce w prezentacjach wokalnych i instrumentalnych.

            Powiatowy Finał Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym okazał się sukcesem dla naszej szkoły: I miejsce drużynowo oraz I i II miejsce indywidualnie.

            Głośno było o muzykach z Mikstatu w Gnieźnie, gdzie w Wojewódzkim Przeglądzie Małych Form Muzycznych I miejsce zajął zespół „Bez Tremy".

             W Gminnym Konkursie Czytelniczym organizowanym przez naszą szkołę obok krzewienia czytelnictwa sukcesem były 3 pierwsze miejsca w klasach I-III i dwa pierwsze w kasach IV-VI.

             Wycieczki do Gołuchowa, Torunia i Biskupina cieszyły uczniów klas IV i VI.

            Koniec roku to również sukcesy plastyczne: I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Moja baśniowa kraina" i II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Zapobiegajmy pożarom".

Sobota, 2019-01-19

Imieniny: Erwiny, Henryka