Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Rok szkolny 2006/2007

Kolejny rok szkolny po uroczystym powitaniu w szkole i w kościele rozpoczął pasma wielu sukcesów sportowych.

       W 18 Crossie Fidlera wielu naszych uczniów zajęło czołowe miejsca , a szczególnie należy podkreślić II miejsce ucznia kl. VI , kolejnym sukcesem było VIII miejsce w sztafecie podczas Sztafetowych Drużynowych Biegów Przełajowych i VIII miejsce w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

        Nasza społeczność szkolna nigdy nie pozostaje obojętna na zło , które dzieje się gdzieś w świecie. Stąd apel „Agresji i przemocy NIE", zorganizowany w związku z tragedią w jednym z gdańskich gimnazjów, gdzie poniżana na oczach kolegów  z klasy uczennica popełniła samobójstwo.

        Wielkim sukcesem okazał się dla naszej szkoły Powiatowy Konkurs Plastyczny-Jak świętujemy w Unii Europejskiej gwiazdkę. Wszystkie trzy pierwsze miejsca przypadły naszej szkole oraz 3 wyróżnienia. Szkoła otrzymała również nagrodę za profesjonalne przygotowanie uczniów do konkursu.

        Nie zapominamy nigdy o słabych i cierpiących stąd jak co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia udaliśmy się do Domu Pomocy Społecznej w Marszałkach gdzie przedstawiliśmy część artystyczną i podarowaliśmy kartki świąteczne i szopkę bożonarodzeniową.

        Duch sportowy nie opuszczał naszych uczniów podczas kolejnego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej i Turnieju Minisiatkówki.

         Tegoroczne Dni Kultury Szkolnej zakończyły się dużym sukcesem dla wielu uczniów naszej szkoły w wielu kategoriach: III miejsce w konkursie wokalnym, I i II miejsce w kategorii plastycznej.

          Nasza szkoła w tym roku w marcu była gospodarzem etapu rejonowego XI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. W konkursie wzięło udział 87 uczestników z 28 szkół z południowej wielkopolski. Zawodników witali dyrektor szkoły pan Józef Więckowski i burmistrz M i Gm. Mikstat pan Bogdan Małecki. Do kolejnego etapu zakwalifikowała się podwójna laureatka z lat ubiegłych Kornelia Kamińska, Opiekunem , który od lat przygotowuje uczniów do konkursu jest pani Stanisława Ibron- nauczycielka plastyki i historii w naszej szkole.

          Do wiosennych sukcesów konkursowych zaliczyć można I miejsce ucznia w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tęcza", I miejsce i wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Poznaj mojego idola z książek Astryd Lindgren", II miejsce drużynowo i I miejsce indywidualnie w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego na szczeblu wojewódzkim.

          Ciekawą propozycją wycieczek do Szklarskiej Poręby, Karpacza i Pragi zakończyły rok szkolny.

Sobota, 2019-01-19

Imieniny: Erwiny, Henryka