Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Rok szkolny 2004/2005

Rok szkolny 2004/2005 w uroczysty i radosny sposób powitali uczniowie z Mikstatu. Niedługo przyszło nam usłyszeć o wstrząsających wydarzeniach ze szkoły w Biesłanie, gdzie dokonano ataku terrorystycznego na szkołę, przez to niewinnych ludzi. Setki dzieci i dorosłych zginęło i zostało rannych

Społeczność naszej szkoły oddała hołd niewinnym ofiarom. Na rynku miasta, pod pomnikiem Serca Jezusowego zapalono znicze i odmówiono modlitwę.

       W ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom", pani Jolanta Sztukowska zorganizowała I spotkanie dla klas I-III , gdzie znane osoby z miasta i gminy Mikstat będą czytały bajki. Jako pierwszy czytał dzieciom wice dyrektor Zbigniew Szlachcic.

       Uczniowie naszej szkoły brali udział w I Powiatowych Biegach Niepodległości w Kraszewicach, gdzie nasi zawodnicy w sztafecie zajęli II miejsce.

       O tym , że w naszej szkole dbamy o zdrowie i promujemy zdrowy styl życia, świadczyły wystawy: Dzień Marchewki, Zdrowe owoce i warzywa, Dzień bez papierosa.

        Wystawa filatelistyczna zorganizowana w bibliotece miała za zadanie promocję tego ciekawego hobby i rozpoczęła działalność koła filatelistycznego, które prowadzić będzie pani Bernarda Zaremba.

        Nowością była też I edycja Szkolnego Konkursu „Der, die, das -Kenner", której pomysłodawcą była pani Krystyna Wala , nauczycielka j. niemieckiego.

W kolejnym etapie wojewódzkim uczennica naszej szkoły zajęła VI miejsce.

        Ciekawym konkursem okazał się „Szkolny Konkurs Wiedzy Olimpijskiej", na którym sprawdzano wiadomości sportowe od strony teoretycznej. Pomysłodawczyniami były panie Edyta Greinert i Jolanta Dembnicka.

         Jak co roku dzieci korzystały z wielu propozycji spędzania wolnego czasu: wycieczki na basen, rewie na lodzie, zabawy karnawałowe.

         Był to rok kiedy żegnaliśmy jako społeczność uczniowska i szkolna, śp. Bronisława Mikołajewskiego długoletniego nauczyciele wychowania fizycznego.

Dnia 02-04-2005 odszedł największy Polak - papież Jan Paweł II.W naszej szkole: uroczystym apelem,wystawą , chwilami zadumy, żałobnym strojem oddaliśmy cześć jego pamięci .

          W ramach dni kultury szkolnej zespół „Bez Tremy", prowadzony przez pana Sławomira Sztukowskiego, zajął I miejsce.

          Ciekawym pomysłem okazał się „Tydzień bez agresji", którego pomysłodawczyniami były panie Edyta Greinert i Jolanta Sztukowska. W ciekawy sposób zwróciły uwagę dzieci i nauczycieli na problem coraz bardziej powszechny wśród dzieci i młodzieży.

          W finale wojewódzkiego konkursu „Wiedzy o Wielkopolsce" laureatem, zajmując I miejsce, została uczennica naszej szkoły Kornelia Kamińska. Sukcesem mogą pochwalić się też uczniowie przygotowywani przez panią Lidię Rachutę . Drużynowo zajęli II miejsce w na szczeblu wojewódzkim w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o   Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego.

            Kolejne sukcesy to II miejsce w „Powiatowym Konkursie Informatycznym, III miejsce w Regionalnym Konkursie Gazet Szkolnych, Miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym. Do Międzynarodowego Konkursu Plastycznego do Paryża zakwalifikowały się prace dwóch uczniów przygotowywanych przez panią Stanisławę Ibron.

           Był to kolejny rok obfitujący w wiele sukcesów naszych uczniów, ciekawe imprezy i wycieczki.

Czwartek, 2018-12-13

Imieniny: Dalidy, Juliusza