Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Rok szkolny 2003/2004

Rok szkolny 2003/2004 zainaugurował uroczysty apel i msza św. Z okazji rocznicy napaści hitlerowskiej na Polskę ,wspomnieniami tamtych dni podzielił się kombatant ppor. rezerwy pan Marian Biegański. Ważnym punktem uroczystości związanych z rocznicą było przekazanie przez Burmistrza M i Gm. Mikstat Izbie Pamięci Narodowej, pamiątek po Antonim Szymanowskim.

      W dniu 21 września 2003r. społeczność szkolna ,nauczyciele i pracownicy szkoły w aktywny sposób uczestniczyli w zorganizowanych w Mikstacie Powiatowych Dożynkach. Występy artystyczne naszych uczniów oraz smakowity poczęstunek przygotowany przez pracowników stołówki szkolnej uświetniły uroczyste obchody. Szczególnym zaangażowaniem wykazali się nauczyciele: panie Elżbieta Kamińska, Stanisława Ibron, Jolanta Dembnicka i pan Stanisław Sztukowski.

     Wrzesień obfitował też w wiele uroczystości organizowanych w naszej szkole jak „Święto Pieczonego ziemniaka", Żyj zdrowo- jedz zdrowo, Śmiszanki-warzywanki, Góra grosza.

     Październik to miesiąc, w którym jak co roku obchodziliśmy uroczyście Dzień Nauczyciela, a o odznaczonych medalem SZS „Wielkopolska" nauczycielach rozpisywała się lokalna prasa. Wśród nich byli pan Edmund Tetlak, Zbigniew Szlachcic, panie Jolanta Dembnicka, Stanisława Ibron, Edyta Greinert.

     Z okazji Jubileuszu Pontyfikatu Ojca Świętego uczniowie naszej szkoły wysłali do Watykanu utwory poetyckie i życzenia. Po kilku tygodniach otrzymaliśmy list od Ojca Świętego z podziękowaniem i błogosławieństwem.

     W konkursie powiatowym „Biblioteka moich marzeń" uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce.

      Wycieczki to ciekawa forma spędzania wolnego czasu. Tylko do grudnia zorganizowano ich kilka, rowerowa po okolicy „Cudze chwalicie swego nie znacie, na basen do Leszna, do Zakładu Produkcji Bombek w Koźminie Wlkp., do oczyszczalni ścieków.

       Okres świąt to czas ,w którym jak co roku słuchaliśmy kolęd i pastorałek podczas uroczystego koncertu oglądaliśmy jasełka ,zbieraliśmy prezenty dla biednych dzieci, ale to czas kiedy bawiliśmy się na karnawałowych imprezach szkolnych.

       Uczniowie naszej szkoły w styczniu przystąpili do dwóch ogólnopolskich konkursów plastyczny Tęcza i historyczny Krąg,w którym otrzymali wyróżnienia.

        Uczniowie zespołu instrumentalnego „Bez Tremy", przygotowywani przez pana Stanisława Sztukowskiego ,zajęli I miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Małych Form Muzycznych.

         Ten rok obfitował w wiele wycieczek do kina „Harry Potter i Zakon Feniksa", „Mój brat Niedzwieć", „Gdzie jest Nemo".

          Istotnym wyróżnieniem było zajęcie II miejsca w konkursie na Najlepszą Szkolną Izbę Pamięci w rejonie Kaliskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Poznaniu, nad którą opiekę sprawuje pani Elżbieta Kamińska.

Środa, 2019-01-16

Imieniny: Mascelego, Walerii