Halloween na lekcjach

HALLOWEEN

W ostatnim tygodniu października uczniowie naszej szkoły na lekcjach języka angielskiego obchodzili Halloween. Początek lekcji polegał na wyjaśnieniu czym jest to  święto oraz omówieniu jakie są różnice między Polską a Wielką Brytanią.

Następnie wszyscy uczestniczyli w grach i zabawach świetnie się przy tym bawiąc. Aby przybliżyć kulturę krajów anglojęzycznych, uczniowie rozwiązywali krzyżówki w języku angielskim, niektórzy przebrali się za straszne wiedźmy i potwory, inni poznali słownictwo związane z tym świętem a następnie śpiewali piosenki halloween’owe. Równo z dzwonkiem ciekawe lekcje się kończyły, lecz uczniowie mieli w pamięci dobrą zabawę  i już obmyślali, co będą robić i za kogo się przebiorą w przyszłym roku.

Agnieszka Szymczak

Wtorek, 2024-04-16