Udział w akcji PCK

DZIEŃ WALKI Z UBÓSTWEM

Dnia 17 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem, którego celem jest zwrócenie uwagi na problem biedy i wykluczenia społecznego oraz podkreślenie solidarności i braterstwa z osobami dotkniętymi ubóstwem.

Od 12 lat, w związku ze Światowym Dniem Walki z Ubóstwem, Polski Czerwony Krzyż prowadzi ogólnopolską kampanię. Jej celem jest pozyskanie środków finansowych oraz żywności dla potrzebujących osób. W dniach od 2 do 17 października Szkolne Koło PCK i uczniowie naszej szkoły zbierają produkty żywnościowe o długim terminie ważności, które zostaną przekazane najuboższym rodzinom. W ten sposób chcemy włączyć się do tej akcji. Przedsięwzięcie zakończy się 17 października. W tym dniu wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami będą mieli możliwość skorzystania z darmowego posiłku w stołówce szkolnej. Akcja przeprowadzana w naszej szkole z pewnością nie zlikwiduje problemu głodu, będzie jednak kolejnym małym krokiem w walce z nim i uzmysłowi naszym uczniom, że problem ten dotyczy nie tylko Afryki.

Iza Niewiejska