Apel szkolnego koła LOP

DZIEŃ ZIEMI 2014

W związku z Dniem Ziemi szkolne koło LOP zorganizowało apel, którego celem było zwrócenie uwagi uczniom na wpływ człowieka na otoczenie oraz aktualne problemy dotyczące stanu naturalnego środowiska.

Apel uświetniła wystawa prac plastycznych pochodzących z konkursu plastycznego zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Mikstacie pod hasłem: „ Portret wesołego lub smutnego drzewa”

Patronat nad konkursem objęło Szkolne Koło  LOP. Jego celem była promocja ekologii i poszanowania środowiska naturalnego. Uczniowie wykonywali swoje prace na lekcji plastyki. Na konkurs wpłynęło 20 prac wyłonionych w drodze eliminacji klasowych.

Wybór jury był bardzo trudny. Komisja konkursowa po zapoznaniu się

z pracami zgłoszonymi do konkursu przeanalizowała wartość artystyczną prac, pomysłowość autorów, ładunek emocjonalny oraz ogólne wrażenie i samodzielność wykonania. Ogromnie trudno wybrać było te najpiękniejsze, ponieważ prace odznaczały się specjalnym charakterem, pomysłowością i wszystkie były wykonane   z wielką starannością.

09 maja 2014 roku pani Urszula Rosada - kierownik  Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Mikstacie  - dokonała podsumowania konkursu.

Miło nam poinformować, że:

• I miejsce zajęła  Natalia Piec

• II miejsce – Edyta Pawlak

• III miejsce – Rafał Piechota, wszyscy uczniowie z klasy IV b

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz piękne książki. Fundatorem nagród była  Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Mikstacie.

Zwycięzcom gratulujemy!