Nasze sukcesy plastyczne

IV EDYCJA

OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

„Bezpiecznie na wsi – nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu!”

- etap wojewódzki rozstrzygnięty

13  maja 2014 roku w naszej szkole odbyło się podsumowanie etapu wojewódzkiego IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi – nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu!”. Na wstępie pani dyrektor Barbara Ilska powitała przedstawicieli Placówki Terenowej KRUS w Ostrowie Wlkp. oraz przybyłych laureatów i nauczycieli ze szkół  południowej wielkopolski.

Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, poszerzanie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom z udziałem maszyn i urządzeń wykorzystywanych w pracy rolnika oraz rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej i indywidualnych zdolności twórczych uczniów szkół podstawowych.
         Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej w formacie A3, w dowolnej technice, o tematyce związanej z zapobieganiem wypadkom z udziałem maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gospodarstwie rolnym.

Głównym organizatorem  konkursu jest  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Państwowa Inspekcja Pracy.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i przebiegał w dwóch kategoriach:

•     I grupa: klasy 0-III,

•     II grupa: klasy IV-VI.

Miło nam poinformować, że laureatami etapu wojewódzkiego konkursu zostały:

z I grupy:

I miejsce – Gabriela Pikińska  z klasy III a,

II miejsce – Natalia Rachuta  z klasy II b,

z II grupy:

II miejsce – Katarzyna Rachuta z klasy V b,

III miejsce – Zuzanna Szymczak z klasy IV b.

Laureaci zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

G. Pikińska

K. Rachuta