Koncert kolęd i pastorałek

„JEST TAKI DZIEŃ”

Koncerty kolęd i pastorałek stały się już tradycją i zajmują stałe miejsce w kalendarzu szkolnych imprez. Tegoroczny koncert odbył się 15 grudnia 2013r. przy jak zwykle wypełnionej po brzegi sali.

Urozmaicony repertuar poprzedzony był krótkim wstępem, wprowadzającym zebranych  w świąteczny nastrój.  Uczniowie zaprezentowali bardziej, jak i mniej tradycyjne wersje znanych kolęd, np. "Przybieżeli do Betlejem" czy "Anioł pasterzom mówił". Nie zabrakło również pastorałek i utworów anglojęzycznych granych przez zespół muzyczny oraz śpiewanych przez chór i solistów. Zgromadzona publiczność mogła więc posłuchać takich utworów jak: „White Christmas”, „Jingle bells” czy „Deck the Hall” oraz  recytatorów w świątecznej poezji. Ciepłe przyjęcie i gromkie oklaski wynagrodziły uczniom trudy przygotowań do koncertu. Opiekę artystyczną nad koncertem sprawował pan Stanisław Sztukowski przy wsparciu pań: Elżbiety Kamińskiej, Stanisławy Ibron i Jolanty Sztukowskiej. Wprowadzeni w wyjątkowy, bo bożonarodzeniowy klimat mogliśmy wrócić do domu, w pełni gotowości do świątecznych przygotowań. Pełni nadziei, że kolędy, które usłyszeliśmy będą nam towarzyszyć także w domach.

Podczas koncertu została przeprowadzona zbiórka pieniędzy dla naszej absolwentki Anity, która zmaga się z ciężką chorobą. Dziękujemy wszystkim za okazane serce.