Klasowe spotkania

SPOTKANIE Z WETERYNARZEM

5 grudnia 2013r. uczniowie klasy IIb uczestniczyli w lekcji poglądowej w lecznicy dla zwierząt przygotowanej przez lekarzy weterynarii: p. Agnieszkę i p. Pawła Nieruchalskich.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć gabinet przyjęć oraz specjalistyczny sprzęt medyczny. Dzieci zapoznały się z chorobami zwierząt i dowiedziały się o podstawowej profilaktyce. Dużą atrakcją było obejrzenie przez mikroskop próbki mięsa oraz słuchanie przez stetoskop bicia serca kota. Mam nadzieję, że dzisiejszy dzień spełnił funkcję edukacyjną i wychowawczą, pogłębił świadomość konieczności dbania o swoje zwierzątko, gdyż wiele dzieci posiada w domu i troskliwie opiekuje się różnymi małymi zwierzątkami. A te, które ich nie mają, marzą, aby w ich domu zagościł czworonożny, latający lub pływający przyjaciel, którym trzeba będzie się zaopiekować. Bardzo dziękujemy państwu Nieruchalskim za tak ciekawe zajęcia.

Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty