Wmurowanie kamienia węgielnego

AKT EREKCYJNY

25 września 2013 roku w Szkole Podstawowej w Mikstacie miało miejsce wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę hali sportowej.

W uroczystości wzięły udział lokalne władze wraz z duchowieństwem, przedstawicielami wykonawców inwestycji, społecznością Szkoły Podstawowej w Mikstacie oraz delegacjami placówek oświatowych z całej gminy.

Na wstępie burmistrz Jacek Ibron przedstawił, jak będzie wyglądał nowy obiekt sportowy i poprosił o odczytanie  aktu erekcyjnego. Po przemówieniu i modlitwie ksiądz Krzysztof Ordziniak poświęcił tubę, w której umieszczono akt erekcyjny, egzemplarz lokalnej gazety i monety o różnych nominałach.

Ten symboliczny kamień węgielny został uroczyście wmurowany w fundament hali sportowej, z której będziemy mogli korzystać już w przyszłym roku szkolnym.