Sprzątanie świata 2013

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Tegoroczna akcja „Sprzątania świata” odbyła się 20 września 2013r. gdyż wcześniejsze prace uniemożliwiał siąpiący deszcz.

W piątek cała szkoła czynnie uczestniczyła w tym przedsięwzięciu. Przed rozpoczęciem prac każda klasa zaopatrzyła się w rękawice ochronne oraz worki na śmieci. Następnie klasy I-III sprzątały teren przyległy do szkoły a także najbliższe ulice, natomiast klasy IV-VI zbierały śmieci na stadionie, na pobliskich osiedlach oraz innych ulicach miasta. Wszystkie zebrane nieczystości zostały złożone we wcześniej wyznaczonym miejscu. Jest to niezwykle potrzebna akcja szczególnie dla młodych, aby pamiętali o czystości naszej planety oraz o potrzebie segregacji śmieci.

Agnieszka Szymczak