Konkurs o zdrowiu i bezpieczenstwie.

SZKOLNY KONKURS O ZDROWIU I BEZPIECZEŃSTWIE

19 marca 2013 r. zorganizowano w szkole konkurs o zdrowiu i bezpieczeństwie.

Główne cele konkursu to:

- Rozwijanie zainteresowań dzieci tematyką bezpieczeństwa i zdrowia.

- Kształtowanie nawyku bezpiecznego poruszania się po drogach i dbania o swoje bezpieczeństwo.

- Odróżnianie sytuacji bezpiecznych od zagrażających zdrowiu i życiu.

- Wyrabianie poczucia odpowiedzialności za własne zdrowie i bezpieczeństwo.

Konkurs przeprowadzono wśród uczniów z klas II i III.

W teście, nad którego rozwiązaniem trudzili się uczniowie, znaleźli pytania dotyczące różnych aspektów bezpieczeństwa i zdrowia.

Najlepszymi spośród uczniów klas II okazali się:

Kinga Kubiaczyk - I miejsce

Wiktor Pawlak - II miejsce

Marta Kubczak - III miejsce

Zwycięzcami spośród uczestników klas III okazali się:

Aleksandra Rzepecka - I miejsce

Zofia Witkowska - II miejsce

Dominik Baraniak - III miejsce

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, wśród których znalazły się elementy odblaskowe, gadżety z logo służby zdrowia, słodkości i pamiątkowe dyplomy.

Szkolny konkurs wiedzy o bezpieczeństwie i zdrowiu przyczynił się do utrwalenia i pogłębienia wiedzy uczniów na temat zasad bezpieczeństwa w odniesieniu do pieszych i rowerzystów, jak również utrwalił zasady racjonalnego i zdrowego odżywiania się. Poruszone w nim zagadnienia uświadomiły uczniom bezwzględną konieczność dbania o własne bezpieczeństwo bez względu na wiek, czy rodzaj uczestnictwa w ruchu drogowym. Zainteresowanie konkursem świadczy o tym, że uczniowie posiadają już dużą wiedzę na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa i chcieli się nią wykazać podczas zmagań konkursowych. Cieszy mnie to, że poruszona w teście tematyka nie jest dzieciom obca, bowiem bezpieczeństwo i zdrowie dzieci jest rzeczą nadrzędną.