Tenis w powiecie

XV  MISTRZOSTWA POWIATU OSTRZESZOWSKIEGO LUDOWYCH ZESPOŁÓW SPORTOWYCH

W TENISIE STOŁOWYM  ORAZ VIII MEMORIAŁ        IM. BRONISŁAWA MIKOŁAJEWSKIEGO

Dnia 3 marca 2013r. odbyły się w Doruchowie XV Mistrzostwa Powiatu Ostrzeszowskiego dziewcząt i chłopców w tenisie stołowym oraz VII Memoriał Bronisława Mikołajewskiego.

Organizatorami zawodów byli: Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Ostrzeszowie, Urząd Miasta i Gminy w Mikstacie, LZS w Doruchowie, UKS „Giganciki” w Doruchowie.

W zawodach uczestniczyło pięćdziesięciu zawodników i trzydzieści zawodniczek z całego powiatu.

Celem turnieju była popularyzacja tenisa stołowego wśród dzieci i młodzieży na terenie powiatu Ostrzeszów, rozwijanie zainteresowań tą dyscypliną sportową, popularyzacja tenisa stołowego w środowisku wiejskim, wyłonienie najlepszej gminy w tenisie stołowym.

W zawodach uczestniczyło  ośmioro uczniów Szkoły Podstawowej w Mikstacie:  Weronika Kowalczyk, Aneta Grzęda, Aleksandra Krawczewska, Maciej Kowalski, Przemek Szkudlarek, Jarosław Pauś, Jakub Pacyna.

Wszyscy uczestnicy zawodów rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych klas I –IV i klasy V- VI.

W kategorii dziewcząt klas IV-VI  wyniki są następujące:

V– miejsce: Aneta Grzęda

VI – miejsce: Weronika Kowalczyk

VII – miejsce: Aleksandra Krawczewska.

W kategorii chłopców klas VI :

IV – miejsce zajął Jarek Pauś

W kategorii chłopców klas IV - V  miejsceVII zajął Przemek Szkudlarek, VIII- miejsce Maciej Kowalski, IX – Jakub Pacyna

Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

Zawody przebiegły w miłej, sportowej atmosferze zgodnie z zasadami „fair play”.

Wszyscy uczniowie należą do szkolnego koła tenisa stołowego prowadzonego przez nauczycielkę wychowania fizycznego Jolantę Dembnicką.