Konkurs o Wielkopolsce - etap powiatowy

XVII  Wojewódzki  Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce

4 lutego 2013r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Ostrzeszowie  odbył się etap powiatowy XVII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce.

Naszą szkołę reprezentowało dziewięcioro uczniów: z klasy IV – Paulina Wala, Marcelina Kędzia, Damian Banasiak, z klasy V – Klaudia Grzesiak, Weronika Kowalczyk, Mikołaj Wojtkowski, z klasy VI – Julia Zaremba, Jacek Stachurski i Kacper Cempel. Każdy uczestnik otrzymał test, na którego rozwiązanie miał 45 minut. Pytania były bardzo szczegółowe i dotyczyły  historii Wielkopolski, jej flory i fauny, tradycji, gwary i kultury regionalnej, a poprzez to kształtowanie poczucia własnej tożsamości oraz związku z regionem. W konkursie wzięło udział 50 uczestników ze szkół powiatu ostrzeszowskiego, ale tylko dziewięciu sprostało trudnym testom i weźmie udział w etapie rejonowym. który odbędzie się 20 marca 2013 r. Wśród nich znalazło się dwoje  naszych  uczniów:

• Jacek Stachurski  uczeń klasy VI
  •  Paulina Wala        uczennica klasy IV

Uczniom gratulujemy i życzymy  powodzenia w dalszych zmaganiach!