Koncert kolęd i pastorałek

„TO ŚWIĄT CZAS”

Tą piosenką uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ewarysta Estkowskiego oraz Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mikstacie wprowadzili zebranych w świąteczny bożonarodzeniowy  nastrój.

Tegoroczny koncert kolęd i pastorałek odbył się w niedzielę 16 grudnia 2012 roku. Tradycyjnie koncert miał bogaty repertuar, w którym znalazły się kolędy i pastorałki z całego świata w aranżacji autora projektu p. Stanisława Sztukowskiego. Podczas koncertu wystąpili: soliści, zespoły wokalne, zespół instrumentalny oraz chór gimnazjalny między innymi w utworach takich jak „Panie przyjdź”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Gdy śliczna panna”, „Maleńki Jezu”, „Być tam, gdzie Ty”, „Idzie kolęda”, „Mędrcy świata”, „Skrzypi mróz”, „Oj Maluśki”, „Złota Jerozolima i biedne Betlejem”. Publiczność mogła wysłuchać recytatorów w świątecznej poezji, a także zagranej na cztery ręce na pianinie, kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Wspaniale wypadły również prezentacje pierwszoklasistów pt. „Świąteczne drzewko” i „Sanie Mikołaja”. Cała sala wypełniona po brzegi rozbrzmiewała pięknymi dźwiękami kolęd i pastorałek, a koncert podbił serca publiczności. Myślę, że to wyjątkowe popołudnie pozostanie w sercach publiczności i wszystkich uczestników, pozostawiając niesamowite wrażenie. Było wzruszająco i uroczyście, ale to już taki kolędy czas i czar Świąt Bożego Narodzenia.