Zawody lekkoatletyczne

UDZIAŁ UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MIKSTACIE W  DRUŻYNOWYM  CZWÓRBÓJU  LEKKOATLETYCZNYM  SZS W OSTRZESZOWIE

Dnia 15 maja 2012r. w Ostrzeszowie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu SZS w czwórboju lekkoatletycznym.

W zawodach uczestniczyło około stu chłopców i dziewcząt z całego powiatu ostrzeszowskiego.

Szkołę Podstawową w Mikstacie reprezentowały dwie drużyny . Drużyna chłopców składała się z następujących uczniów : Tomasz Krawczewski, Mateusz Ciechanowski, Adam Gretkiewicz, Karol Matylewicz, Michał Dolata, Szymon Stasierski, Przemek Kędzierski, Filip Głąbiak. Drużynę dziewcząt reprezentowały uczennice: Kaja Krystek, Magdalena Marek, Julia Baraniak, Patrycja Witkowska, Julia Rachuta, Agata Głąbiak.

Drużyny dziewcząt i chłopców rywalizowały w następujących konkurencjach:

dziewczęta: rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 60m i 600m,

chłopcy: rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 60m i 1000m.

Drużyna chłopców zajęła w drużynowych Mistrzostwach Powiatu SZS w czwórboju lekkoatletycznym miejsce - III, drużyna dziewcząt VI – miejsce.

Za miejsca I uczniowie otrzymali puchary, za miejsca II i III  pamiątkowe dyplomy.

Zawody w czwórboju lekkoatletycznym cieszą się wielką popularnością wśród uczniów naszej szkoły, dlatego uczestniczyliśmy w nich już po raz czwarty.