Święto warzyw i owoców

„ ŚWIĘTO WARZYW I OWOCÓW”

Na początku października odbyło się spotkanie uczniów klas edukacji  wczesnoszkolnej zachęcające do regularnego spożywania warzyw i owoców przez cały rok.

Uczniowie zaprezentowali : piosenki, wierszyki, inscenizacje słowno – muzyczne oraz tańce, które wprowadziły oglądających w „krainę” smacznych warzyw  i owoców. Występy młodych artystów pomogły zrozumieć konieczność wprowadzenia do swojego dziennego jadłospisu posiłków bogatych w różnorodne witaminy będące niezbędnym składnikiem do prawidłowego wzrostu i rozwoju młodego organizmu .

Przygotowana przez najmłodszych dekoracja warzywno – owocowa na korytarzu szkolnym  cieszyła się również szczególnym uznaniem i zaciekawieniem ze strony uczniów klas starszych. Na ścianach rozwieszone były także piękne „witaminowe” obrazki i plakaty.

Święto warzywno – owocowe będzie trwało w naszej szkole przez cały rok .

Życzymy smacznego!