Wizyta w bibliotece klasy 3b

„… Świat jest wielki, a po drodze tyle pytań.

Odpowiedzi poszukajcie w kartach książek.

Książki mówią: - Nie zabłądzi ten, kto czyta!

Książki mówią, że ciekawscy żyją mądrzej …”

Wanda Chotomska

11 października 2011 r. uczniowie klasy IIIb wraz z wychowawczynią p. Jolantą Sztukowską oraz bibliotekarką p. Danutą Mazurkiewicz udali się z wizytą do Biblioteki Publicznej w Mikstacie. Przed wyjściem uczniowie zebrali się w bibliotece szkolnej, gdzie   p. Mazurkiewicz przypomniała uczniom zasady funkcjonowania biblioteki  oraz korzystania ze znajdującego się tam księgozbioru.

Natomiast podczas wizyty w bibliotece publicznej kierownik biblioteki p. Urszula Rosada zapoznała  uczniów ze specyfiką pracy w bibliotece posiadającej o wiele większy księgozbiór, z którego mogą korzystać wszyscy mieszkańcy naszej gminy. Uczniowie poznali pomieszczenia, działy  w jakich posegregowane są książki oraz wysłuchali ciekawej pogadanki zachęcającej do korzystania z biblioteki. Dzięki bardzo dobrej współpracy biblioteki  Szkoły Podstawowej w Mikstacie z biblioteką publiczną stwarza się  dzieciom jeszcze lepszą możliwość kontaktu z książką, rozwija zapał do książek, pamiętając, że czytanie jest podstawową umiejętnością współczesnego człowieka.