Akcje charytatywne

Ty możesz zostać Świętym Mikołajem

Tradycyjnie już, jak co roku, w grudniu Samorząd Szkolny przeprowadził akcję świąteczną, która miała charakter charytatywny. Zorganizowano loterię fantową, z której dochód przekazany został na pomoc dzieciom, które uległy tragicznemu w skutkach wypadkowi z pobliskiego Niedźwiedzia.

Nagrody do loterii, w której każdy los był wygrany zakupione zostały przez Samorząd Szkolny oraz pozyskane od sponsorów.

Uczniowie bardzo chętnie włączyli się do organizacji tego przedsięwzięcia, jak i wsparli ją poprzez zakupienie losów.

Działania takie urozmaicają życie szkoły, integrują uczniów, uczą ich aktywności, przedsiębiorczości , a przede wszystkim uwrażliwiają na potrzeby innych ludzi będących w trudnej sytuacji życiowej.

Oprócz loterii fantowej Koło Plastyczne zorganizowało w tym dniu sprzedaż samodzielnie wykonanych pięknych kartek świątecznych. Dochód uzyskany ze sprzedaży zasilił również konto poszkodowanej w wypadku rodziny.