Niezwykła lekcja historii

ŻYWA LEKCJA HISTORII,

czyli trochę Rzymu w Mikstacie

„Rzymskie imperium i tradycje antyku”

16 stycznia uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowej lekcji historii, podczas której przenieśli się w czasie do okresu potęgi Cesarstwa Rzymskiego.

Tego dnia gościliśmy Grupę Artystyczną „Rekonstrukto”, która przybliżyła dzieje starożytnego Rzymu i kulturę antyku  oraz zaprezentowała ciekawe rekwizyty nawiązujące do potęgi cesarstwa. Podczas pokazu uczniowie wysłuchali ciekawego wykładu, mieli możliwość zobaczyć, a nawet  przymierzyć uzbrojenie rzymskiego legionisty, dowiedzieć się jakie były rozrywki i w jaki sposób karano tych, którzy łamali prawo. Zaprezentowane zostały rodzaje broni i walki gladiatorów. Żywa lekcja historii była więc fascynującą podróżą w czasie w świat ciekawej kultury i tradycji łacińskiej, do której sięgają korzenie cywilizacji europejskiej.

Autor: M. Maj