Kolega z Niemiec

SPOTKANIE UCZNIÓW KLASY VI B Z KOLEGĄ Z NIEMIEC

W dniach 2-3 listopada 2017 roku gościliśmy w progach naszej szkoły chłopca z Niemiec. Frederick John przyjechał do swojej rodziny do Mikstatu i koniecznie chciał zobaczyć jak wygląda nauka w polskiej szkole.

Wspólnie z uczniami klasy VI b chłopiec uczestniczył w lekcjach, gdzie zapoznał się z przedmiotami, materiałem nauczania z poszczególnych przedmiotów i sposobami oceniania uczniów w naszej szkole.

Podczas zajęć z wychowawcą gość opowiadał uczniom klasy VI b o swoim kraju, o zabytkach Berlina, o niemieckiej szkole do której uczęszcza, o swoim hobby. Uczniowie byli bardzo zainteresowani spotkaniem z gościem, szczególnie gdy opowiadał im o szkole w języku niemieckim. Uczniowie porozumiewali się w języku polskim, zaczęli również rozmawiać w języku angielskim – uświadamiając sobie znaczenie znajomości języków obcych.

Na lekcji wychowania fizycznego uczniowie klasy VI b wymieniali się z kolegą zabawami, które wcześniej poznali dowiadując się, że kolega zna większość z nich.

Spotkanie z chłopcem było dla uczniów ciekawym doświadczeniem. Uczniowie klasy VI b wspaniale wywiązali się z roli gospodarza opiekując się gościem, oprowadzając go po budynku szkoły, odpowiadając na pytania związane z przedmiotami, jakie mają.

Na koniec żegnając kolegę uczniowie zaprosili gościa ponownie do naszej szkoły wręczając wspólne zdjęcie i drobny upominek na pamiątkę spotkania.

Autor: J. Dembnicka

Czwartek, 2024-04-18