Spotkanie z kulturą wysoką

ZESPOŁY MUZYCZNE Z WIZYTĄ W OPERZE WROCŁAWSKIEJ

3 października muzycy i soliści ze szkolnych zespołów muzycznych wraz z opiekunami: J. Dembnicką, D. Mazurkiewicz, G. Wawrzyniak i St. Sztukowskim, dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Mikstat, uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia.

Wizyta w stolicy Dolnego Śląska rozpoczęła się od spotkania z księdzem dr Jerzym Rasiakiem na Ostrowie Tumskim – najstarszej części Wrocławia. Ksiądz Jerzy okazał się wspaniałym przewodnikiem po Katedrze wrocławskiej i tej zabytkowej okolicy miasta.

Następnym punktem wycieczki była Opera Wrocławska. O tym, że jest to niezwykłe miejsce, nasi uczniowie mieli okazję przekonać się, kiedy obejrzeli spektakl „Pchła Szachrajka” w reżyserii Anny Seniuk, z muzyką Macieja Małeckiego. Doskonała gra aktorska, piękna muzyka, śpiew, scenografia i kostiumy – wszystko na bardzo wysokim poziomie! Uczniowie byli zachwyceni. Olbrzymie wrażenie zrobił na nich sam gmach Opery i podniosła atmosfera, która tam panuje.

To była bardzo udana wycieczka.

Opiekun zespołów: St. Sztukowski

Środa, 2024-04-17