Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce

Etap wojewódzki

XXI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY O WIELKOPOLSCE - już za nami

W poniedziałek 15 maja 2017 r. uczennice:  Julia Skoczylas z klasy VI a.,  Kinga Skoczylas i Kinga Jańczak z klasy V b wzięły udział w wojewódzkim  etapie – XXI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Organizatorem finału była Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie koło Konina.

Po przybyciu na miejsce Pani Dyrektor Jolanta Krucka  złożyła gratulacje wszystkim uczniom zakwalifikowanym do finałowego etapu oraz życzyła dalszych sukcesów.

Konkurs rozpoczął się o godzinie 1300, każdy uczestnik otrzymał test, na rozwiązanie którego miał regulaminowe 45 minut.

Nasze zawodniczki prawie do ostatnich minut konkursu rozwiązywali niełatwe zadania z historii Wielkopolski. Dotyczyły one między innymi: zakonów w średniowieczu, życia i działalności św. Wojciecha, pracy organicznej w Wielkopolsce, wiedzy o zabytkach architektury i sztuki, bohaterów hymnu narodowego.

Wszystkich uczestników na wszystkich etapach obowiązywała znajomość tematu: Powstanie Wielkopolskie 1918 – 1919.

Aby uzyskać tytuł laureata należało udzielić 90% poprawnych odpowiedzi. W tym roku ta sztuka nie udała się żadnej z naszych zawodniczek. Zabrakło tylko jednego punktu, tak mało, a zarazem tak dużo.  Bardzo szkoda, ale trudno.

Uczestniczkom  gratulujemy zdobycia  tytułu finalisty i życzymy dalszych sukcesów w przyszłym roku szkolnym!

XXI edycja Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce została objęta patronatem honorowym Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Elżbiety Leszczyńskiej oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka.

Autor: S. Ibron