Klasowe śniadania

ŚNIADANIE WCALE NIE MUSI BYĆ NUDNE

W Szkole Podstawowej im. Ewarysta Estkowskiego w Mikstacie 8 listopada 2016r. obchodzono Dzień Zdrowego Śniadaniaw związku z realizacją ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Śniadanie daje moc”. W programie tym udział wzięli uczniowie klas I – III.

Wspólne śniadanie zorganizowane w klasach stworzyło możliwość rozmowy kierowanej przez wychowawców klas, na temat znaczenia zdrowego odżywiania się oraz spożywania najważniejszego posiłku dnia, jakim jest śniadanie. Uczniowie wymieniali się uwagami na temat porannych posiłków, jak wyglądają one w ich własnych domach. Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę ale również szansę na integrację grupy, zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu nasze dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji, mają siłę do zabawy i jest to najlepszy start w nowy dzień. Program zakończył się przygotowaniem w swoich klasach wspólnego śniadania pod kierunkiem nauczycieli - wychowawców: p. Marii Szczepaniak, p. Jolanty Sztukowskiej, p. Danuty Nowety, p. Barbary Pikińskiej, p. Doroty Skrobacz i p. Urszuli Tomali. Po przygotowaniu wszystkich pyszności przystąpiono do skonsumowania wspólnego zdrowego śniadania. Zajęcia te dostarczyły dzieciom nie tylko większej wiedzy na temat znaczenia śniadania w diecie ucznia, ale również dużo wrażeń i pozytywnych emocji. Dzieci  nauczyły się jak ważne jest codzienne zdrowe śniadanie dla funkcjonowania organizmu. Wierzymy, że udział w tej akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych.

Autor: D. Noweta