Uśmiech nauczycielom

NAJPIĘKNIEJSZE ŻYCZENIA DLA NAUCZYCIELI

„A kiedy minie czas i miną lata,

i nie wiem, ile lat upłynie nawet...

gdy przyjdzie rozwiązywać trudne sprawy,

wrócą do nas słowa spod ławek”

Czesław Kuriata

W Szkole Podstawowej im. Ewarysta Estkowskiego w Mikstacie odbyła się uroczysta akademia z okazji święta nauczycieli, pedagogów i pracowników szkoły. Przybyli zaproszeni goście i przyjaciele.

Pani dyrektor Barbara Ilska przybliżyła historię związaną z powstaniem Dnia Edukacji Narodowej. Do nauczycieli skierowała wzruszające, pełne wdzięczności słowa za trud włożony w nauczanie i wychowanie młodego pokolenia. Wyróżnionym nauczycielom wręczyła nagrody.

Burmistrz Miasta i gminy Mikstat pan Henryk Zieliński i przewodniczący Rady Miejskiej w Mikstacie pan Łukasz Dybul złożyli nauczycielom życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani  Barbarze Ilskiej pan burmistrz wręczył nagrodę. Do życzeń przyłączył się ks. proboszcz Krzysztof Ordziniak, podkreślając istotę edukacji w życiu każdego młodego człowieka. Emerytowany dyrektor szkoły pan Zbigniew Szlachcic przekazał życzenia i podziękował panu burmistrzowi za ustanowienie stypendium Ewarysta Estkowskiego. W imieniu Rady Rodziców serdeczne podziękowania za troskę, edukację i uśmiech darowany każdego dnia skierowała pani Anna Pawlak.

Dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom najpiękniejsze utwory poetyckie i muzyczne zadedykowali uczniowie klasy Vb i IVa, ofiarując wdzięczne serca, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego dziękując za przekazywaną wiedzę i wychowanie wręczyli bukieciki kwiatów.

Autor: E. Kamińska

Wtorek, 2024-04-16