Zdrowe odżywianie

Moc tkwi tajemnicza.
Często je spożywać
to dobry obyczaj.

W czwartek 6 października 2016 roku odbył się w naszej szkole  apel pod hasłem: „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM”, przygotowany przez uczniów klasy IIIa, pod kierunkiem pani Doroty Skrobacz.

Apel skierowany był do uczniów klas I–VI. Głównym jego celem było propagowanie wśród dzieci i młodzieży zdrowego stylu życia, upowszechnianie wiedzy na temat prawidłowego żywienia oraz zachęcanie do spożywania warzyw i owoców. Inscenizację uświetnił występ zespołu instrumentalnego uczniów klasy II b.

Na szkolnych korytarzach można było obejrzeć wystawę tematyczną o warzywach i owocach, prezentowane były prace promujące zdrowy styl życia oraz cudeńka z warzyw i owoców. W integralną całość wpisały się okolicznościowe wierszyki i rymowanki  promujące spożywanie warzyw i owoców oraz degustacja ze szkolnych kramów zdrowych produktów. Rodzice naszych najmłodszych uczniów zorganizowali prawdziwą ucztę. W przyjaznej atmosferze, wszyscy z apetytem spożywali przygotowane przez nich  witaminowe przekąski, a zamiast batona czy cukierka chrupali marchewkę, orzeszki, jabłko....

Była to dla dzieci prawdziwa lekcja zdrowego odżywiania.

Autor: S. Ibron