Kinga laureatką konkursu

Kinga Skoczylas ze Szkoły Podstawowej w Mikstacie

laureatką konkursu

„Aby  mierzyć drogę przyszłą

trzeba wiedzieć skąd się wyszło”

17 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej w Zalasewie (gmina Swarzędz), odbyła się uroczystość zakończenia XX Jubileuszowego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

Konkurs ten od  samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży szkół województwa wielkopolskiego.

Tegoroczna edycja  na etapie szkolnym zgromadziła 2 500 zawodników, z czego 1 255 zakwalifikowało się do etapu powiatowego. Do etapu wojewódzkiego przeszło 258 młodych Wielkopolan, z czego 130 zostało laureatami XX Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. W tym znakomitym gronie znalazła się nasza uczennica Kinga Skoczylas, która wywalczyła tenzaszczytny tytuł.

W konkursie udział wzięło 240 szkół z całej Wielkopolski, z czego 41 było aktywnie zaangażowanych w organizację poszczególnych etapów.

Podczas gali konkursowej nagrodzonych zostało 67 nauczycieli – opiekunów laureatów.

Zarówno laureaci, jak i ich nauczyciele otrzymali dyplomy i nagrody. Tego roku uczniowie zostali nagrodzeni paletkami do badmintona, słuchawkami, plecakami, zegarkami oraz słodkim upominkiem – ptasim mleczkiem. Nauczyciele otrzymali kalendarze nauczycielskie na rok szkolny 2016/2017.

Uroczystość uświetnił występ ucznia Szkoły Podstawowej w Zalasewie, który wystąpił z monologiem pt. „Kaszalot”.

W drodze powrotnej skorzystaliśmy z okazji i zwiedziliśmy SKANSEN I MUZEUM PSZCZELARSTWA  w Swarzędzu.

Kindze i wszystkim naszym uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy udanych wakacji oraz sukcesów w przyszłym roku szkolnym!

Autor: S. Ibron