Klasowe wycieczki

TRZECIOKLASIŚCI W POZNANIU

Uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami 19 kwietnia 2016 r. wyruszyli na wycieczkę do Poznania. Wcześnie rano we wspaniałych humorach wyjechali z Mikstatu.

Niestety pod Poznaniem utknęli w korku, lecz to nie popsuło im humorów. Z małym opóźnieniem dotarli do centrum Poznania, gdzie zaczęli zwiedzanie Palmiarni. Dla niektórych uczniów był to pierwszy raz, kiedy mogli podziwiać żywe okazy flory i fauny z dalekich zakątków świata. Podziwiali roślinność tropikalną, rośliny wodne, rośliny lasów tropikalnych, czy klimatu umiarkowanego, a także sukulenty – kaktusy z Ameryki. Najbardziej jednak byli zachwyceni w akwarium, gdzie mogli podziwiać różne okazy ryb, niektóre nawet dokarmiali, czy głaskali; a także oglądali wystawę pięknych motyli, które siadały im na dłoni.

Następnym etapem wycieczki były zajęcia terenowe po Ostrowie Tumskim „Kiedy Poznań był grodem”. Poznali fakty z historii średniowiecznej Polski. Przypomnieli sobie postać Mieszka I, jego żony Dobrawy, a także poznali postać biskupa Jordana, który ochrzcił Mieszka I. Spacerując uliczkami Starego Miasta dotarli do Rynku, gdzie obejrzeli Ratusz, Pręgierz, kamienice i wiele ciekawych pomników, fontann przy których chętnie pozowali do zdjęć. Udało im się również zdjęcie z koziołkami, które spotkali na Rynku. Nie obyło się bez zakupów w sklepie z pamiątkami. Każdy chciał mieć na pamiątkę małe koziołki, symbol Poznania, których niestety nie zdążyli zobaczyć.

Na zakończenie wycieczki udali się nad Jezioro Maltańskie – na którym odbywają się regaty żeglarskie. Zobaczyli zegary słoneczne, stok narciarski – czynny cały rok, tor saneczkowy. Skorzystali również z placu zabaw, gdzie wspaniale bawili się: wspinali po linach, kręcili na karuzelach, zjeżdżali na zjeżdżalniach. Zabawie nie było końca, ale musieli wracać do domu. Bardzo zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do Mikstatu, marząc o następnej wycieczce.

Dziękujemy bardzo siostrze Ewie Szczutkowskiej za zorganizowanie wycieczki, a paniom T. Torba, M. Szczepaniak i M. Cieśla za opiekę i pomoc w organizacji wycieczki.

Autor: M. Szczepaniak