Wyszukiwarka

Turniej warcabowy

MISTRZOSTWACH POWIATU OSTRZESZOWSKIEGO W WARCABACH

W dniu 23 lutego 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Kobylej Górze odbyły się Mistrzostwa Powiatu Ostrzeszowskiego Szkół Podstawowych w warcabach organizowane przez Szkolny Związek Sportowy w Ostrzeszowie.

W zawodach brali udział uczniowie szkół podstawowych po eliminacjach gminnych z poszczególnych gmin powiatu ostrzeszowskiego. Nasi uczniowie wypadli znakomicie zdobywając dwa medale i jednocześnie awans do finału wojewódzkiego. W kategorii chłopców SP zwyciężył - zdobywając złoty medal  po fantastycznej walce i dogrywce Dominik Baraniak z Szkoły Podstawowej z Mikstatu (po raz drugi z rzędu). Natomiast w kategorii dziewcząt SP srebrny medal wywalczyła Katarzyna Baraniak. Oboje awansowali w nagrodę do finału wojewódzkiego w Poznaniu. Wysokie lokaty zajęli również pozostali uczniowie naszej szkoły Jarosław Dyba – IV miejsce, Gabriela Karwik, Patryk Grobelny i Paulina Gąsiorek – miejsca V – VI . Zwycięzcy otrzymali dyplomy i puchary ufundowane przez Szkolny Związek Sportowy.

Autor: R. Kałążny