Dzień Papieski

"Jan Paweł II - patron rodziny"

Od 2001 roku obchodzony jest w polskim Kościele rzymskokatolickim Dzień Papieski - dzień łączności duchowej z Ojcen Świętym Janem Pawłem II. W tym roku obchodziliśmy ten dzień po raz piętnasty, a jego hasłem było "Jan Paweł II- patron rodziny".

Z tej okazji 15 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, która przybliżyła uczniom najważniejsze fragmenty nauczania Ojca Świętego o rodzinie. Ta akademia była nie tylko okazją do lepszego poznania przesłania, które pozostawił nam Jan Pawel II, ale dzięki przedstawionym scenkom z życia rodziny, była też okazją do refleksji nad tym, jak wielką wartością jest kochająca rodzina. Całość zwieńczyła wspólna modlitwa w intencji naszych rodzin.

Akademie przygotowali i przedstawili następujący uczniowie:

Julia Skoczylas, Julita Piec, Weronika Głownia - prowadzące

Aleksandra Rzepecka, Zuzanna Sadowska, Natalia Piec, Dominika Calińska, Gabriela Pikińska, Rafał Piechota, Eryk Fiółka i Gracjan Szymczak - aktorzy występujący w scenkach.

Autor: I. Bąk