Uczestniczymy w akcji WOŚP

RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

Dnia 16 października w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej. W poprzedniej edycji w 2013 roku w podobnej akcji wzięło udział 83111 osób z całej Polski.

Fundacja WOŚP zorganizowała taka akcję w Warszawie, gdzie uczniowie z zaproszonych szkół przed kamerami podjęli się bicia rekordu. Wydarzenie to oglądaliśmy na ekranie dzięki transmisji internetowej na kanale YouTube. Mogliśmy resuscytować i jednocześnie obserwować relację z Warszawy.

Była to fantastyczna zabawa i ciekawe przeżycie dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Uczniowie i nauczyciele resuscytowali na pięciu fantomach – łącznie 288 osób – przez pół godziny bez przerwy. Całe wydarzenie zostało nagrane, a film przekazany organizatorom akcji – Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie.

Każdy uczestnik akcji otrzymał na pamiątkę Apteczkę Małego Ratownika. Wszystkim bardzo dziękujemy za udział.

Autor: M. Szczepaniak