Spotkanie z absolwentami

Spotkanie uczniów klasy IVa z Absolwentami naszej szkoły

24 kwietnia uczniowie klasy IVa odwiedzili Absolwentów naszej szkoły – Państwa Janinę i Jana Biedów. Oboje Państwo byli uczniami naszej szkoły, a obecnie prowadzą gospodarstwo ogrodnicze w Mikstacie.

Jest to tradycja rodzinna, bowiem jak się dowiedzieliśmy działalność ta prowadzona jest od czterech pokoleń. Uczniowie mieli okazję poznać różne rośliny uprawiane przez właścicieli, dowiedzieli się, że praca w ogrodnictwie nie jest łatwa.

Ciekawostką i dumą właścicieli jest wyhodowane przez nich drzewko cytrynowe, który jest okazałą rośliną z pięknymi i dorodnymi owocami. Jak wiadomo rośliny cytrusowe w naszym klimacie nie występują w naturalnym środowisku i bardzo trudno jest je w tutejszych warunkach uprawiać.

Podczas spotkania dzieci dostały kwiaty doniczkowe, które będą pielęgnować w klasie zgodnie ze wskazówkami Państwa Biedów. Uczniowie zostali także obdarowani owocami cytryny, które były przez nich zdegustowane po powrocie do szkoły.

Jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy poznać pracę w ogrodnictwie, która dla Właścicieli jest nie tylko źródłem dochodu, ale także realizacją zainteresowań.

Autor: Jolanta Pastucha