Roboty w szkole

ZAJĘCIA Z ROBOTYKI

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy II wzięli udział w zajęciach z robotyki.

Celem zajęć było wykorzystanie klocków LEGO do zainteresowania dzieci techniką, stymulowanie sprawności manualnej i intelektualnej oraz wdrażanie do pracy w zespołach. Te klocki, jak się okazało dają niemal nieograniczone możliwości, a co z nich powstanie, zależy tylko od wyobraźni i wiedzy dzieci. W trakcie zajęć uczniowie pod czujnym okiem pani instruktor konstruowali robota. Już samo budowanie go ze specjalnych zestawów klocków było dla uczestników dużą frajdą, jednak efekt końcowy – czyli robot, który wykonuje polecenia, to część zajęć, która najbardziej zainteresowała dzieci. Skonstruowane roboty mogły się poruszać, przenosić małe przedmioty, a nawet wzięły udział w zawodach. Dzieci w tym dniu świetnie się bawiły, chciałyby uczestniczyć jeszcze w kolejnych takich zajęciach.

Autor: T. Torba