Musisz to przeczytać

Konkurs Plastyczny pod hasłem:

MUSISZ PRZECZYTAĆ TĘ  KSIĄŻKĘ”

rozstrzygnięty

Kto czyta – żyje wielokrotnie, kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany.

Józef Czechowicz

W czwartek 5 kwietnia 2018 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Mikstat odbyło się podsumowanie  Konkursu Plastycznego pod hasłem: „MUSISZ PRZECZYTAĆ TĘ KSIĄŻKĘ”. Podsumowania konkursu dokonała pani Urszula Rosada – kierownik biblioteki.

Celem konkursu było popularyzowanie czytelnictwa w szkole, wzbogacenie wiedzy na temat twórczości dziecięcej,rozwijanie wyobraźni i kreatywności uczniów,wyrażanie własnych przeżyć różnorodnymi środkami plastycznymi oraz rozwijanie uzdolnieńi zainteresowań małych Artystów.

W plastycznych zmaganiach udział wzięli uczniowie nauczania zintegrowanego Szkoły Podstawowej w Mikstacie. Zadanie uczniów polegało na wykonaniu ilustracji, ciekawej i według nich najlepszej książki, jaką ostatnio czytali. Dzieci włożyły dużo wysiłku i serca w swoje dzieła.

Dziękujmy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie.

Oceniając prace Jury wzięło pod uwagę: estetykę pracy, zgodność z tematem i samodzielność jej wykonania. Różnorodność, ale też urok prac plastycznych dzieci sprawiły, że Jury  postanowiło nagrodzić następujących uczniów:

Nagrodę specjalną otrzymał uczeń klasy pierwszej Jakub Wróbel – klasa I a

I miejsce zajęła

• Nikola Sieradzka – klasa III b

II miejsce

• Nadia Matysek – klasa I a, Kinga Jakubowska – klasa I a  i Kamil Łakomy – klasa I a

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Uczniom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w naszych konkursach!

Autor: D. Noweta