Cross Fiedlera

SUKCES UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MIKSTACIE

W  ZAWODACH SPORTOWYCH W RASZKOWIE

We wtorek dnia 29.09.2015r. w Raszkowie odbył się 27 Cross Fiedlera. W największej imprezie biegów przełajowych na terenie powiatu ostrowskiego wzięło udział 830 dzieci z ponad piętnastu szkół podstawowych z różnych regionów Polski, m.in. z Żerkowa, Ostrowa Wlkp., Jarocina, Krotoszyna.

Szkołę Podstawową w Mikstacie reprezentowało trzydziestu jeden uczniów z klas II– VI.

Nasi zawodnicy startowali na różnych dystansach. Dziewczynki i chłopcy z  klas II i III rocznik 2006 i 2007 mieli do pokonania 500 m. Dziewczyny i chłopcy z klas IV – VI rocznik 2005-2003 biegali na dystansie 1000 m.

Uczniowie, którzy zajęli czołowe miejsca na zawodach to:

I – miejsce: Anna Bodura z klasy V

II – miejsce: Jakub Gąsiorek z klasy III

III– miejsce: Marta Piec z klasy III

III –miejsce: Michał Stasierski z klasy VI

IV – miejsce: Anna Przybylska z klasy II

V – miejsce: Norbert Kędzierski z klasy VI

VI –miejsce: Maciej Grzęda z klasy VI

VIII – miejsce: Izabella Florczyk z klasy IV

VIII – miejsce: Artur Pawlak z klasy IV

IX – miejsce: Nikodem Piec z  klasy IV

XII– miejsce: Julita Piec z klasy V

XII – miejsce: Tobiasz Gloc z klasy III

XV – miejsce: Cempel Amelia  z klasy III

XX- miejsce: Michał Rachuta z klasy V

Zwycięzca otrzymał puchar, medal i pamiątkowy dyplom, za miejsca od 4-10 zawodnicy otrzymali medale, pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Dzięki wysokim lokatom Szkoła Podstawowa w Mikstacie zajęła w Raszkowie IV – miejsce drużynowo, otrzymując puchar i pamiątkowy dyplom.

Zawody w Raszkowie cieszą się wielką popularnością wśród uczniów naszej szkoły, dlatego uczestniczyliśmy w nich już po  raz jedenasty.

Atmosfera na zawodach była wspaniała, wszyscy dopingowali zawodników i świetnie się bawili.

Autor: J. Dembnicka