Mikołaj i warcaby

MIKOŁAJKOWY  TURNIEJ  WARCABOWY

Dnia 6.12.2018r. w Szkole Podstawowej w Mikstacie został zorganizowany Mikołajkowy Turniej Warcabowy.

Celem turnieju było: poznawanie tajników gry w warcaby, rozwijanie umiejętności przewidywania ruchów przeciwnika i stosowanej przez niego taktyki, odkrywanie oraz rozwijanie zainteresowań i uzdolnień dzieci i młodzieży, aktywne spędzanie czasu wolnego oraz wdrażanie do stosowania zasad „fair – play”.

W warcabowych zmaganiach uczestniczyło czternastu zawodników – osiem dziewczyn i sześciu chłopców. W Mikołajkowym Turnieju Warcabowym wzięli udział uczniowie którzy zajęli  w klasowych turniejach warcabowych I- miejsca. Spośród nich wyłoniono najlepszych i to oni reprezentowali swoje klasy w rozgrywkach szkolnych.
W kategorii dziewcząt:

I – miejsce: Katarzyna Baraniak

II – miejsce: Hania Każmierczak

III – miejsce: Jolanta Kramarczyk

IV – miejsce : Eliza Gąsiorek

V – miejsce : Kinga Stempin

VI –miejsce: Oliwia Cieśla

VII – miejsce: Oliwia Piekarska

VIII –miejsce: Aleksandra Kraska

W kategorii chłopców:

I – miejsce: Kacper Wojtkowski

II – miejsce: Albert Simon

III – miejsce: Maksymilian Żurek

IV - miejsce: Maksymilian Gałecki

V – miejsce: Wiktor Stempin

VI – miejsce: Igor Pyta

Uczestnicy turnieju za miejsca I-III otrzymali puchary, za miejsca I – VI pamiątkowe dyplomy. Puchary i dyplomy zakupione zostały przez Uczniowski Klub Sportowy „GOZDAWA” przy Szkole Podstawowej w Mikstacie.

Mamy nadzieję, że gra w warcaby będzie cieszyła się niesłabnącym zainteresowaniem wśród dzieci i okaże się ciekawą formą spędzania czasu wolnego.
Finałowa szóstka została zakwalifikowana do reprezentowania naszej szkoły w turnieju powiatowym, który odbędzie się w Kobylej Górze.

Przygotowaniem i przeprowadzeniem rozgrywek zajęli się nauczyciele: Danuta Mazurkiewicz, Jolanta Dembnicka i Rafał Kałążny.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w turnieju powiatowym!

Autor: J. Dembnicka