Zdrowo i smakowicie

DZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA

Zainicjowany w 2007 roku Dzień Zdrowego Odżywiania obchodzimy corocznie  8 listopada.  Celem święta jest promowanie zdrowego żywienia wśród najmłodszych, dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety.

Według ekspertów do spraw żywienia pierwsze śniadanie jest dla dzieci najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Uczniowie, którzy jedzą zdrowe śniadanie szybciej pracują na lekcjach, uzyskują lepsze wyniki ze sprawdzianów, mają więcej pomysłów i są sprawniejsi fizycznie.

Nasza szkoła po raz kolejny podjęła działania mające na celu pokazanie dzieciom, że bardzo ważne jest, by produkty, z których komponujemy nasze posiłki, miały wysoką jakość i wartość odżywczą.

Policja szkolna skontrolowała zawartość śniadaniówek. Policjanci wypisali  mandaty  i upomnienia za posiadanie niezdrowych produktów żywieniowych.

Z tej okazji w szkole został zorganizowany konkurs: w klasach IV i V zadaniem uczniów było przygotowanie zdrowej, smacznej kanapki i zaprezentowanie jej komisji. Uczestnicy klas starszych przygotowali w domu zdrową przekąskę i przepis, który zaprezentowali jury. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za przygotowane posiłki i poświęcenie swojego czasu wolnego. Poniżej przedstawiamy fotorelację!

Autor: samorząd uczniowski