Witaj szkoło

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

W poniedziałek 3 września społeczność Szkoły Podstawowej im. Ewarysta Estkowskiego w Mikstacie uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny 2018/2019.

Po mszy świętej nauczyciele, uczniowie, rodzice i zaproszeni goście zebrali się w hali sportowej.

Pani dyrektor Barbara Ilska szczególnie serdecznie powitała pierwszoklasistów, którzy rozpoczną edukację w naszej szkole. Ważnym punktem imprezy było wystąpienie wnuka Franciszka Toboły i wręczenie przez niego stypendiów imienia byłego burmistrza Mikstatu. Otrzymali je uczniowie, którzy są zaangażowani w kultywowanie tradycji regionalnej naszej Małej Ojczyzny.

Dużą grupę  stanowiła młodzież o wysokiej średniej w nauce - od pana burmistrza Henryka Zielińskiego odebrała stypendia imienia patrona szkoły.

Zaproszeni goście życzyli uczniom, nauczycielom wytrwałości oraz sukcesów w nowym roku szkolnym.

Autor: K. Frąckowiak