Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Rok szkolny 2014/2015

SUKCESY UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MIKSTACIE 

30.09.2014r. w Raszkowie odbył się 26 Cross Fiedlera

Uczniowie, którzy zajęli czołowe miejsca na zawodach to:

I – miejsce: Szymon Boduta z klasy VI

I – miejsce: Anna Bodura z klasy IV

III – miejsce: Michał Stasierski z klasy V

V – miejsce: Norbert Kędzierski z klasy V

VI – miejsce: Artur Pawlak z klasy III

IX – miejsce: Natalia Kałkus z klasy III

X – miejsce: Izabella Florczyk z klasy III

XII – miejsce: Maciej Grzęda z klasy V

XV – miejsce: Kacper Lewucha z klasy VI

Dzięki wysokim lokatom Szkoła Podstawowa w Mikstacie zajęła w Raszkowie                             V – miejsce drużynowo.

 

MISTRZOSTWA  POWIATU OSTRZESZOWSKIEGO SZKOLNEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO W DRUŻYNOWYM TENISIE  STOŁOWYM

 30 października 2014r. odbyły się w Siedlikowie Mistrzostwa Powiatu Ostrzeszowskiego dziewcząt i chłopców w drużynowym tenisie stołowym szkół podstawowych.

 Drużyna chłopców w składzie: Patryk Szkudlarek i Norbert Kędzierski  zajęła w turnieju VI – miejsce, drużyna dziewcząt w składzie: Aleksandra Rzepecka, Paulina Włódarczykzajęła IV – miejsce.                                         

 

 

KONKURS PLASTYCZNY „ZŁOTA POLSKA JESIEŃ” -szkolny

Konkurs rozstrzygnięto 30 października 2014r. przyznając następujące miejsca:

Paulina Gąsiorek i Gabriela Pikińska-I miejsce/egzekwio/  

Eliza Sobczak- II miejsce

Marcin Gąsiorek- III miejsce

 

 

Eliminacje szkolne  XIX  WOJEWÓDZKIEGOKONKURSU WIEDZY O WIELKOPOLSCE

         26 listopada 2014 roku w Szkole  Podstawowej  w Mikstacie odbyły  się szkolne eliminacje XIX Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce.

Do etapu powiatowego zakwalifikowali się uczniowie:

w kategorii klas IV

Julia         Skoczylas

Gabriela   Pikińska

Joanna     Mrula 

w kategorii klas V:

Rafał          Piechota

Zuzanna    Sadowska

Jarosław   Dyba

 

w kategorii klas VI:

Paulina      Wala

Martyna     Pauś

 

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ

II miejsce uczniów SP w Mikstacie w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej Halowej

06 grudnia 2014 roku tradycyjnie w mikołajki odbył się VII powiatowy turnieju piłki nożnej halowej SP w Kobylej Górze. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mikstacie wypadli w nim znakomicie zajmując II miejsce.

Nasi piłkarze w drodze do finału pokonali SP z Parzynowa, Rojowa i Kuźnicy Grabowskiej. Piłkarz SP w Mikstacie Filip Matysiak został wyróżniony statuetką najlepszego bramkarza całych zawodów, a Kacper Lewucha został drugim strzelcem turnieju. Nasza drużyna grała w następującym składzie :  Filip Matysiak, Kacper Nowak, Michał Stasierski, Filip Krystek, Kacper Lewucha, Maciej Grzęda, Paulina Włódarczyk, i Artur Ruta.

 

 SZKOLNY  TURNIEJ  WARCABOWY

Dnia 10.12 .2014r. w Szkole Podstawowej w Mikstacie został zorganizowany Szkolny Turniej Warcabowy.

W warcabowych zmaganiach uczestniczyło dwudziestu pięciu uczniów – dwanaście dziewczyn i trzynastu chłopców. Spośród nich wyłoniono najlepszych:       

W kategorii dziewcząt:

I – miejsce: Aleksandra Dolata-klasa VI a

II – miejsce: Aldona Przybylak-klasa V a

III – miejsce: Gabriela Karwik-klasa IV a

IV – miejsce : Natalia Piec-klasa V b

V – miejsce : Marcelina Kędzia-klasa VI a

W kategorii chłopców:

I – miejsce: Dominik Baraniak-klasa V a

II – miejsce: Jakub Dyba-klasa V b

III – miejsce: Bartosz Mucha-klasa V a

IV - miejsce:  Michał Stasierski-klasa V a

V – miejsce: Artur Ruta-klasa VI a

 

MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY MIKSTAT SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJUM W TENISIE STOŁOWYM

      13 grudnia 2014r. o godzinie10.00 w hali sportowej w Mikstacie odbyły się MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY MIKSTAT SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJUM W TENISIE STOŁOWYM .

Najlepsze miejsca zajęli następujący uczniowie:

W kategorii dziewczęta klasy IV i młodsze:

I miejsce: Gabriela Karwik ze Szkoły Podstawowej w Mikstacie

II miejsce: Sandra Roguszna ze Szkoły Podstawowej w Biskupicach Zabarycznych

III miejsce: Katarzyna Gorowij ze Szkoły Podstawowej w Mikstacie

W kategorii chłopcy klasy IV i młodsi:

I miejsce: Dominik Matysiak ze Szkoły Podstawowej w Kaliszkowicach Ołobockich

II miejsce: Adam Klepacz ze Szkoły Podstawowej w Kaliszkowicach Ołobockich  

III miejsce: Patryk Maury ze Szkoły Podstawowej w Kaliszkowicach Ołobockich

IV miejsce: Marcel Świtoński ze Szkoły Podstawowej w Kaliszkowicach Ołobockich

V miejsce Jakub Jasiak ze Szkoły Podstawowej w Biskupicach Zabarycznych

W kategorii dziewczęta klasy V –VI:

I miejsce: Sandra Gomółka ze Szkoły Podstawowej w Biskupicach Zabarycznych

II miejsce: Aleksandra Rzepecka ze Szkoły Podstawowej w Mikstacie

III miejsce: Paulina Włódarczyk ze Szkoły Podstawowej w Mikstacie

IV miejsce: Angelika Komin ze Szkoły Podstawowej w Biskupicach Zabarycznych

V miejsce: Amelia Jędrzejak ze Szkoły Podstawowej w Biskupicach Zabarycznych

W kategorii chłopców klasy V-VI:

I miejsce: Dawid Matuszak ze Szkoły Podstawowej w Kaliszkowicach Ołobockich

II miejsce: Patryk Szkudlarek ze Szkoły Podstawowej w Mikstacie

III miejsce: Kacper Kapała ze Szkoły Podstawowej w Kaliszkowicach Ołobockich

IV miejsce: Bartosz Małecki ze Szkoły Podstawowej w Mikstacie

V miejsce: Tobiasz Cicharski ze Szkoły Podstawowej w Mikstacie

 

BOŻONARODZENIOWY KONKURS PLASTYCZNY

18 grudnia 2014 r. w sali świetlicy odbył się konkurs „Boże Narodzenie na znaczkach pocztowych”. Laureatami konkursy zostali:

I miejsce -  Wojciech Łopata kl. IIIb

II miejsce -  Natalia Babarowska kl. IIb

III miejsce -  Marta Mazurkiewicz kl. IIa

 

 

POECI  BLISCY DZIECIOM – czy znasz utwory Juliana Tuwima?

Dnia 19  grudnia 2014 r.  w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Mikstat  został  rozstrzygnięty  GMINNY KONKURS PLASYTCZNY – „JULIAN TUWIM ZNANY I LUBIANY”.

Na konkurs dostarczono 30  prac plastycznych wyłonionych w etapie klasowym.. Ze względu na wysoki poziom prac komisja przyznała miejsca ex aequo:

I miejsce -  Gabriela Pikińska-  Szkoła Podstawowa w Mikstacie

II miejsce Anna Bodura- Szkoła Podstawowa w Mikstacie

II miejsce - Lidia Rusek-  Szkoła Podstawowa  w Kaliszkowicach Kaliskich

III miejsceJakub Stasierski-  Szkoła Podstawowa  w Mikstacie

 

 

XVII MISTRZOSTWA POWIATU OSTRZESZOWSKIEGO ZRZESZENIA LUDOWYCH ZESPOŁÓW SPORTOWYCH W TENISIE STOŁOWYM ORAZ X MEMORIAŁ IM.BRONISŁAWA MIKOŁAJEWSKIEGO

 

Dnia 10 stycznia 2015r. odbyły się w Czajkowie XVII Mistrzostwa Powiatu Ostrzeszowskiego dziewcząt i chłopców w tenisie stołowym oraz X Memoriał im. Bronisława Mikołajewskiego.

Najlepsze miejsca zajęli następujący uczniowie:

W kategorii dziewcząt klas V:

I – miejsce: Aleksandra Rzepecka

IV – miejsce: Paulina Włódarczyk

W kategorii dziewcząt klas IV:

I – miejsce: Gabriela Karwik

W kategorii chłopców klas VI:

VI - miejsce: Filip Matysiak

W kategorii chłopców klas V:

V- miejsce: Patryk Szkudlarek

 VII – miejsce: Norbert Kędzierski

 IX - miejsce: Tobiasz Cicharski

 W kategorii chłopców klas IV:

 IX - miejsce: Jakub Cicharski

 

 Dnia 11 lutego 2015 roku w  Bibliotece Publicznej  Miasta i Gminy w Mikstacie odbył się II Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim.

  • I miejsce zdobyła  Zuzanna Sadowska z klasy V b

  • II miejsce – Rafał Piechota z klasy V b

  • III miejsce – Julia Skoczylasz klasy IV a i Paulina Wala  z klasy VI a

 

XVII MISTRZOSTWA POWIATU OSTRZESZOWSKIEGO ZRZESZENIA LUDOWYCH ZESPOŁÓW SPORTOWYCH W TENISIE STOŁOWYM ORAZ

X MEMORIAŁ IM.BRONISŁAWA MIKOŁAJEWSKIEGO

Dnia 7 lutego 2015r. odbyły się w Grabowie XVII Mistrzostwa Powiatu Ostrzeszowskiego dziewcząt i chłopców w tenisie stołowym oraz X Memoriał im. Bronisława Mikołajewskiego 

Najlepsze miejsca zajęli następujący uczniowie:

 W kategorii dziewcząt klas V:

 VI – miejsce: Aleksandra Rzepecka

 III – miejsce: Paulina Włódarczyk

 W kategorii dziewcząt klas IV:

 IV – miejsce: Gabriela Karwik

 W kategorii chłopców klas VI:

 IX - miejsce: Filip Matysiak

 X – miejsce: Kacper Lewucha

 W kategorii chłopców klas V:

 X – miejsce: Norbert Kędzierski

 IX - miejsce: Tobiasz Cicharski

 W kategorii chłopców klas IV:

 VIII - miejsce: Jakub Cicharski

ETAP POWIATOWY XIX WOJEWÓDZKIEGO  KONKURSU WIEDZY O WIELKOPOLSCE

 Zakwalifikowali się do etapu rejonowego następujący  uczniowie: 

w kategorii klas IV

  • Julia Skoczylas – zdobyła maksymalną liczbę punktów

  • Gabriela Pikińska

w kategorii klas V:

  • Rafał Piechota

w kategorii klas VI:

  • Paulina Wala

 

DNI KULTURY SZKOLNEJ W OSTRZESZOWIE – 2015

24.03.2015 roku w Kinoteatrze „Piast” w Ostrzeszowie odbywał się konkurs estradowy Dni Kultury Szkolnej. Naszą szkołę reprezentowały: zespół wokalny „RAZEM” oraz zespół instrumentalny „BEZ TREMY”.  W swoich kategoriach zespoły okazały się bezkonkurencyjne i zdobyły I miejsca.

W zwycięskich zespołach występowali: Amelia Cempel, Gabriela Pikińska, Julia Skoczylas, Dominik Baraniak, Aleksandra Rzepecka, Rafał Piechota, Norbert Jangas, Zuzanna Sadowska, Monika Grajek, Roksana Harendarz, Jacek Joks, Szymon Piec, Daria Staniszewska, Paulina Wala, Szymon Bodura, Olga Mądra, Marek Monieta, Weronika Sitkowska.

 

Konkurs wiosenny pt. „Bukiet pełen życzeń”

      19 marca 2015 roku w świetlicy szkolnej dokonano podsumowania konkursu literacko-plastycznego pt. „Bukiet pełen życzeń”.

I miejsce: Aleksandra Jarosik - kl. IV b i Gabriela Pikińska - kl. IVa

II miejsce: Kinga Jańczak - kl. IIIb

III miejsce-Julia Babarowska - kl. Ib

XVII MISTRZOSTWA POWIATU OSTRZESZOWSKIEGO ZRZESZENIA LUDOWYCH ZESPOŁÓW SPORTOWYCH W TENISIE STOŁOWYM ORAZ

X MEMORIAŁ IM.BRONISŁAWA MIKOŁAJEWSKIEGO

14 marca 2015r. odbyły się w Mikstacie XVII Mistrzostwa Powiatu Ostrzeszowskiego dziewcząt i chłopców w tenisie stołowym oraz X Memoriał im. Bronisława Mikołajewskiego.

Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

 W kategorii dziewcząt klas V:

 VII – miejsce: Aleksandra Rzepecka

 VI – miejsce: Paulina Włódarczyk

 W kategorii chłopców klas VI:

 VIII - miejsce: Filip Matysiak

 IX- miejsce : Bartek Małecki

 XI –miejsce: Jakub Majtas

 XII- Patryk Drzazga

 W kategorii chłopców klas V:

 X – miejsce: Norbert Kędzierski

 IX - miejsce: Tobiasz Cicharski

 W kategorii chłopców klas IV:

 IX - miejsce: Jakub Cicharski

 VIII –miejsce: Kajetan Bąk

 W wyniku klasyfikacji generalnej czterech turniejów tenisa stołowego najlepsze miejsce zdobyli następujący zawodnicy:

 Gabriela Karwik: IV - miejsce

 Aleksandra Rzepecka: III – miejsce

 Paulina Włódarczyk: VI - miejsce

 

 WOJEWÓDZKIEGO  KONKURSU PLASTYCZNEGOpod hasłem : „PALIĆ, NIE PALIĆ – OTO JEST PYTANIE?”.

 31marca 2015 roku  został rozstrzygnięty etap szkolny:

 W klasie V a: I miejsce zajęła  Rozalia Jaszczyńska, II – Roksana Gąsiorek, III– Zuzanna Kowalska .  

 W klasie V b: I miejsce zajęła Zuzanna Sadowska , II –  Weronika Głownia , III – Aleksandra Rzepecka.

 Laureatką etapu szkolnego została Zuzanna Sadowska i to jej praca  reprezentowała naszą szkołę w etapie powiatowym.

 23 kwietnia 2015 roku Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrzeszowie poinformował, że na etapie powiatowym  Zuzanna Sadowska  otrzymała wyróżnienie.

 UNIHOKEJ

08 kwietnia 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Mikstacie brali udział w finale powiatowym unihokeja w Doruchowie. Dziewczęta w składzie – Kinga Woźniak, Kinga Adamska, Weronika Sitkowska, Weronika Świtała, Olga Mądra, Nicola Kantecka, Paulina Wółdarczyk zajęły II miejsce w powiecie, natomiast chłopcy zwyciężyli po dogrywce i karnych faworyzowanych gospodarzy i awansowali do finału rejonowego w Gorzycach.

Skład drużyny chłopców – Filip Krystek, Michał Stasierski, Norbert Kędzierski, Dawid Kaczmarek, Kacper Nowak, Jakub Majtas, Michał Grygiel, Szymon Bodura, Sebastian Sułkowski, Patryk Drzazga, Maciej Grzęda.

Finał rejonowy w unihokeju odbył się w Gorzycach Wielkich w dniu 17 kwietnia 2015 roku. Nasza drużyna chłopców po wyjściu z grupy zajęła IV miejsce przegrywając po zaciętym pojedynku mecz o brązowy medal z SP Łęka Mroczeńska w stosunku 4 - 2.

 

 

     23 marca 2015 roku w Zespole Szkół w Mikorzynie  odbyły się eliminacje rejonowe XIX WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY O WIELKOPOLSCE. Zmagało się w nich 70 uczestników z 22 szkół.  Naszą szkołę  reprezentowało czworo  uczniów, którzy uzyskali w etapie powiatowym  wymagane minimum 85 % poprawnych odpowiedzi.       
Rafał Piechota uzyskał  on  tytuł FINALISTY

 

KONKURS BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM

 4 maja 2015r  Drużyna Szkoły Podstawowej w Mikstacie w składzie: Weronika Głownia, Aleksandra Rzepecka, Norbert Jangas i Rafał Piechota zajęła II miejsce.

 

26 kwietnia 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Mikstacie brali udział w XXXII Ogólnopolskich Biegach Przełajowych o „Puchar Kocich Gór” w Kobylej Górze. Nasi zawodnicy zaprezentowali się znakomicie zajmując V miejsce drużynowo i następujące miejsce indywidualnie w swoich kategoriach wiekowych:

 I miejsce – Anna Bodura – klasa IV,

 II miejsce – Michał Stasierski – klasa V,

 II miejsce – Szymon Bodura – klasa VI,

 III miejsce – Artur Pawlak – klasa III,

 IV miejsce – Norbert Kędzierski – klasa V,

 IV miejsce – Sebastian Sułkowski – klasa VI,

 Ponadto startowali – Patryk Drzazga, Daniel Goździkowski, Marcel Kukuła i Dawid Werner.

 

 POWIATOWY TURNIEJ „ŻYJ ZDROWO I BEZPIECZNIE”

 14 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Turnieju Powiatowym pod hasłem „Żyj zdrowo i bezpiecznie”

 W kategorii szkół podstawowych klas I-III nasza drużyna w składzie: Wojciech Kowal – kl. IIIa, Izabella Florczyk – kl. IIIb, Natalia Rachuta-kl. IIIb i rezerwowy Szymon Bigdowski – kl. IIIb - zajęła I miejsce. Natomiast w kategorii klas IV-VI nasza drużyna w składzie: Weronika Głownia, Aleksandra Rzepecka i Norbert Jangas – wszyscy z kl. Vb - zajęła III miejsce.

 

 Finał wojewódzki XIX KONKURSU WIEDZY O WIELKOPLSCE  WIEDZĘ O WIELKOPOLSCE MA W MAŁYM PALUSZKU

 W czwartek 14 maja 2015 roku w 3 szkołach z terenu naszego województwa uczniowie wykazywali się wiedzą o Wielkopolsce w etapie wojewódzkim XIX Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 5 –  Rafał Piechota, który uzyskał ten zaszczytny tytuł.

 

KONKURS ORTOGRAFICZNY „ZOSTAŃ MISTRZEM ORTOGRAFII”

 12 maja 2015 r. odbyły się szkolne eliminacje konkursu ortograficznego „Zostań mistrzem ortografii”.

 Tytuł mistrzowski przypadł uczennicy kl. Vb Zofii Witkowskiej, II miejsce zajęła Martyna Pauś z kl. VI, a natomiast III miejsce  Paulina Wala również z kl. VI a.

 

 KANGUR MATEMATYCZNY

 19 marca uczniowie klas III-VI naszej szkoły przystąpili do rozwiązywania zadań międzynarodowego konkursu Kangur Matematyczny. W tegorocznej edycji dwóch z nich: Antoni Witkowski z kl. IIIb i Wojciech Kowal z kl. IIIa odniosło sukces zdobywając wyróżnienie.

 

GMINNY KONKURS WIEDZY O JANIE PAWLE II

18 maja b.r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II.

 I miejsce Markowi Moniecie ( uczniowi klasy VI b), za II miejsce Jakubowi Cicharskiemu ( uczniowi klasy IV a) i za III miejsce Katarzynie Rachucie ( uczennicy klasy VI b). Poza tym przyznano wyróżnienie Tobiaszowi Cicharskiemu uczniowi klasy V a.

 

CZY ZNASZ TWÓRCZOŚĆ MAŁGORZATY MUSIEROWICZ”? 

 W kategorii klas V:

 I miejsce Dominik Baraniak (SP Mikstat)

 II miejsce  Zuzanna Kowalska (SP Mikstat)

 III miejsce Katarzyna Uścinowicz (SP Biskupice Zabaryczne)

 W kategorii klas VI:

 I miejsce Wiktoria Roszykiewicz (SP Kaliszkowice Kaliskie)

 II miejsce  Patrycja Roszykiewicz (SP Kaliszkowice Kaliskie)

 III miejsce   Katarzyna Rachuta (SP Mikstat)

 

TURNIEJ GIER I ZABAW

 UCZNIOWIE Z SZKOŁY PODSTAWOWEJ Z MIKSTATU NAJLEPSI!

W dniu 20 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej w Mikstacie odbyły się I Mistrzostwa Powiatu Ostrzeszowskiego SP w grach i zabawach ruchowych klas I – III Zwyciężyła po fantastycznej walce i wspaniałym dopingu koleżanek i kolegów drużyna Szkoły Podstawowej z Mikstatu przed SP Nr 2 z Ostrzeszowa i SP z Potaśni. Skład zwycięskiej drużyny z Mikstatu -  Anna Przybylska, Hubert Trelka, Wiktoria Berajter, Jakub Gąsiorek,  Izabella Florczyk, Natalia Kałkus, Kacper Drzazga, Artur Pawlak, rezerwa – Daria Marciniak.

Piątek, 2017-07-21

Imieniny: Danieli, Wawrzyńca
Lipiec
pnwtsrczptsond
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31