Jesteś tutaj: Start / Akcje / Zużyte baterie

Zużyte baterie

Akcja zbierania baterii

Od 2005 roku nasza szkoła współpracuje z Organizacją Odzysku Baterii REBA. Zajmuje się ona zbiórką i odzyskiem zużytych baterii. Koordynatorem działań w szkole jest szkolne koło LOP.

Celem tej współpracy jest prócz zbiórki zużytych baterii, uświadomienie uczniom, a przez nich także rodzicom szkodliwości dla środowiska substancji występujących w zużytych bateriach.

Współpraca ta polega na tym, że szkoła otrzymuje od organizacji pojemniki do zbiórki baterii, do których uczniowie wrzucają zebrane w domu i przyniesione baterie. Gdy pojemniki są pełne, fakt ten jest zgłaszany do organizacji „Reba", po czym w umówionym terminie odbiera je kurier. Za każdy kilogram baterii szkoła otrzymuje punkt, mamy ich na swym koncie już ponad 100. Uzyskane punkty zamienić będzie można na nagrody.

Działalność ta oprócz funkcji wychowawczych dotyczących ochrony przyrody, naturalnego środowiska człowieka i własnego zdrowia wpływa na podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i ich rodziców, którzy niejednokrotnie wyrażali swoje zadowolenie z możliwości „oddania" zużytych baterii. Do akcji włączają się też sami nauczyciele i pracownicy szkoły, którzy także przynoszą zużyte baterie. Prócz funkcji wychowawczych akcja ta przyniesie szkole wymierne efekty w postaci pozyskanych za zdobyte punkty środków dydaktycznych.

Wtorek, 2017-09-19

Imieniny: Januarego, Konstancji