Jesteś tutaj: Start / Akcje / Góra grosza

Góra grosza

GÓRA GROSZA

Tradycją naszej szkoły od wielu już lat jest udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza". Jest ona przeprowadzona i koordynowana przez Samorząd Szkolny. Akcja ta jest organizowana prze Towarzystwo „Nasz Dom" pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Zebrane środki wykorzystywane są na pomoc dla dzieci z domów dziecka oraz z rodzinnych domów dziecka.

W naszej szkole zbiórka przeprowadzana jest najpierw w klasach. Każda klasa stara się zebrać jak najwięcej pieniędzy, bowiem uczniowie z klasy, która osiągnęła najlepszy wynik w zbiórce otrzymują drobne nagrody (słodycze), ufundowane przez Samorząd Uczniowski.

Klasa wraz z wychowawcą po zakończonej zbiórce liczy swoje pieniądze, robi zestawienie według przygotowanego przez opiekuna samorządu wzoru. Następnie opiekun wraz z członkami Samorządu Uczniowskiego dokonuje zestawienia z całej szkoły, robi zestawienie końcowe i organizuje spotkanie uczniów całej szkoły, na którym przedstawiciele klas sypią zebrane pieniądze na jedna dużą „górę grosza". Klasa, która zebrała najwięcej pieniędzy otrzymuje słodycze, a przedstawiciele samorządu pakują monety według instrukcji organizatora głównego, po czym zabiera je kurier.

Dzieci z ogromnym zaangażowaniem zbierają monety, włączając w to często rodziców. Ogromną przyjemność sprawia im przeliczanie monet, usypywanie szkolnej „góry grosza". Z niecierpliwością czekają na telewizyjne relacje z akcji, chlubią się swoim udziałem w tym przedsięwzięciu.

2011-01-13

Wtorek, 2017-09-19