Jesteś tutaj: Start / Akcje / Owoce w szkole

Owoce w szkole

„OWOCE W SZKOLE”

Tak jak w latach ubiegłych w roku szkolnym 2013/2014 nasza szkoła przystąpiła do realizacji programu "Owoce w szkole". Uczestnikami projektu są uczniowie klas I – III. Dzieci otrzymują trzy razy w tygodniu owoc i warzywo lub sok. Program "Owoce w szkole" ma zachęcić najmłodszych do spożywania większej ilości owoców i warzyw, a tym samym przyczynić się do ukształtowania dobrych nawyków żywieniowych, które będą utrzymywały się w późniejszych latach. Ponadto dzieci uczestniczą w działaniach towarzyszących o charakterze edukacyjnym związanym ze zdrowym odżywianiem, a w szczególności promujących spożywanie owoców i warzyw.
Projekt jest jednym z narzędzi, dzięki któremu nasza szkoła może kształtować i rozwijać prozdrowotną edukację najmłodszych uczniów.

Niedziela, 2017-11-19

Imieniny: Elżbiety, Faustyny