Jesteś tutaj: Start / Akcje / Program dla szkół

Program dla szkół

„PROGRAM DLA SZKÓŁ”

Tak jak w latach ubiegłych w roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła przystąpiła do realizacji programu, w ramach którego każdy uczeń z klas 1-5 ma prawo do nieodpłatnego korzystania z mleka, produktów mlecznych, owoców i warzyw.

Celem realizacji „Programu dla szkół” jest trwała zmiana nawyków żywieniowych naszych uczniów poprzez spożywanie owoców, warzyw i soków oraz mleka i przetworów mlecznych.  Udział w programie ma zachęcić dzieci do spożywania większej ilości zdrowych i potrzebnych do ich rozwoju produktów, oraz przyczynić się do ukształtowania dobrych nawyków żywieniowych, które będą utrzymywały się w późniejszych latach. Dzieci biorą również udział w różnych działaniach edukacyjnych mających na celi wzbogacenie ich wiedzy na temat rolnictwa, pochodzenia żywności oraz zdrowych nawyków żywieniowych.

Mleko i przetwory mleczne oraz owoce i warzywa otrzymuje każde dziecko, którego rodzice zadeklarowali udział w programie. W naszej szkole w programie bierze udział 234 uczniów z klas 1-5. Dzieci z klas 1-3 spożywają mleko, owoce i warzywa w stołówce podczas przerwy śniadaniowej z całą klasą, natomiast uczniowie z klas 4-5 ww.  produkty spożywają w klasie w obecności nauczyciela.

Wtorek, 2024-03-19

Imieniny: Aleksandryny, Józefa