Rok szkolny 2005/2006

Po kolejnym uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego, bardzo szybko i aktywnie włączyliśmy się w codzienne zajęcia, akcje.

Już we wrześniu odbyła się pierwsza wycieczka do Poznania , sprzątaliśmy świat i oglądaliśmy kolejną wystawę połączoną z apelem promującym zdrowy styl życia , organizowaną przez panią Jolantę Pastuchę.

Góra grosza , wystawa: Nie pal, Droga do wolności połączona z konkursem dotyczącym życia i twórczości A. Mickiewicza, zorganizowana w bibliotece to kolejne atrakcje czekające na naszych uczniów.

Nikt nie mógł przejść obojętny gdy w naszej szkole z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia był organizowany projekt „Od Mikołaja do Betlejem". Wszyscy nauczyciele i uczniowie zaangażowali się w to by nasza szkoła przypominała świąteczną krainę. Jasełka, wystawy stroików świątecznych, projektów Mikołaja, szopki, kartki świąteczne, stół wigilijny, książki mówiące o świętach, choinki, gazetki tematyczne, prezentacje kolęd przez poszczególne klasy, wszystkie okna i korytarze przystrojone jak w baśniowym świecie .Osobami odpowiedzialnymi były s. Katarzyna Orłowska i pani Krystyna Wala.

Nikt nie zapomni tez kolejnych rekolekcji, podczas których dzieci puszczały do nieba balony z życzeniami.

Jak co roku radośnie obchodziliśmy Walentynki, z tradycyjną pocztą walentynkową oraz święto wiosny. W tym roku obok topienia marzanny i przekazania kluczy szkoły uczniom mogliśmy podziwiać niecodzienny pokaz mody, opracowany i przygotowany przez panie Jolantę Dembnicką i Edytę Greinert. Kolejny Turniej Widzy Oimpijskiej -Turyn 2006, cieszył się wielkim zainteresowaniem uczniów.

Powiatowe Dni Kultury Szkolnej 2006 okazały się po raz kolejny zwycięskie dla zespołu „Bez Tremy".

Niezwykłym dniem można nazwać 26 kwietnia . Tego dnia odbyła się w świetlicy szkolnej uroczystość wręczenia głównej nagrody wylosowanej w loterii programu „Mleko dla szkoły", w kwocie 2000 zł. Inicjatywą wzięcia udziału w loterii wystąpiła pani Regina Grabowska -kierownik świetlicy. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole, reprezentant firmy Elopak, i władze Gminy. Wszyscy wraz z uczniami i nauczycielami mogli podziwiać występy naszych kolegów. Pieniądze zostały przeznaczone na potrzeby świetlicy i biblioteki.

Ten rok był okazją do obejrzenia kraju przez naszych uczniów. Mogli skorzystać z dwóch wycieczek do Warszawy i w Bieszczady.

Sukcesem mogła pochwalić się pani Stanisława Ibron , której uczennica po raz kolejny została laureatem w konkursie Wiedzy o Wielkopolsce, natomiast drużyna przygotowywana przez panią Lidię Rachutę zajęła IX miejsce w kraju  w finale Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego.

W czasie uroczystości kończącej rok szkolny 2005/2006 pożegnaliśmy odchodzącego na emeryturę pana Edmunda Tetlaka - wieloletniego nauczyciela wychowania fizycznego w szkole.

Niedziela, 2017-07-23

Imieniny: Sławy, Sławosza