Priorytety w rozwoju szkoły na lata 2013 - 2018

1. Permanentne podnoszenie poziomu pracy dydaktycznej na I i II etapie kształcenia w celu podniesienia wyników nauczania oraz wyników sprawdzianu po klasie VI.

Uczniowie naszej szkoły osiągają średnie i niżej średnie wyniki na sprawdzianie po ukończeniu klasy VI. Niestety od kilku lat utrzymuje się tendencja spadkowa. Dlatego też celem nadrzędnym jest takie podniesienie poziomu pracy dydaktycznej, aby skutecznie poprawić wyniki nauczania naszych uczniów.

2. Troska o bezpieczeństwo uczniów, propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia, dbałość o zdrowie swoje i innych.

Bezpieczeństwo fizyczne i psychiczne dziecka powinno stanowić jeden z głównych celów współczesnej szkoły. Uczniowie naszej szkoły mają zapewnione bezpieczne warunki nauki. Szkoła posiada monitoring, wszystkie wymagane przeglądy techniczne. Należy obecnie w większym stopniu zadbać o bezpieczeństwo psychiczne ucznia i jego dobre samopoczucie w szkole poprzez udział w różnego rodzaju działaniach wychowawczych i profilaktycznych kształtujących właściwe postawy i wartości. Szkoła będzie także promować zdrowy tryb życia, odżywiania, aktywność fizyczną.

3. Współpraca, współdecydowanie rodziców i uczniów w szeroko pojętej działalności szkoły oraz współodpowiedzialność za podjęte zadania.

Rodzice oraz uczniowie naszej szkoły są chętni do podejmowania różnych zadań związanych z działalnością szkoły. Nie zawsze ich zaangażowanie i potencjał są w pełni wykorzystywane. Dlatego należy tak pokierować pracą rady rodziców oraz samorządem uczniowskim, aby te dwie grupy w pełni uczestniczyły w życiu szkoły, a jednocześnie czuły się za szkołę odpowiedzialne. Rodziców i uczniów należy włączyć do organizacji imprez i uroczystości, wycieczek, projektów edukacyjnych, akcji charytatywnych, działań wychowawczych, profilaktycznych itp. Należy także przygotować projekt spotkań z rodzicami wspomagających ich w procesie wychowania, uczulających na zagrożenia cywilizacyjne, uczących rozwiązywania problemów wychowawczych.

4. Dalsze unowocześnianie bazy i wyposażenia szkoły.

Dużym problemem szkoły jest praca w dwóch budynkach oraz brak pełnowymiarowej sali gimnastycznej. Dzięki zaangażowaniu organu prowadzącego w bieżącym roku kalendarzowym ruszyła budowa hali sportowej oraz rozbudowa szkoły o dwie sale lekcyjne. Szkoła posiada także nową pracownię komputerową, która wymaga dalszego doposażenia. Bezprzewodowa sieć internetowa stwarza warunki do prowadzenia dziennika elektronicznego. Należy więc wyposażyć każdą salę lekcyjną w komputer.

Piątek, 2017-09-22

Imieniny: Maury, Milany