Jesteś tutaj: Start / O szkole / Wizja szkoły

Wizja szkoły

1. Szkoła, w której każdy uczeń może rozwijać swoje zainteresowania i talenty, po to, by twórczo rozwiązywać różnorodne problemy, prowadzić pracę samokształceniową, a przede wszystkim wierzyć we własne siły i możliwości.
  2. Szkoła, która opiera swoje działania na takich wartościach jak: mądrość, odpowiedzialność, sprawiedliwość, uczciwość i kreatywność.
  3. Szkoła, w której nie tylko pracujemy, ale także bawimy, aktywnie odpoczywamy i zacieśniamy stosunki międzyludzkie przez liczne imprezy, uroczystości, konkursy, wycieczki, działalność w licznych kołach zainteresowań itp.
  4. Szkoła, w której rodzice i uczniowie współtworzą i współdecydują z nauczycielami i dyrekcją.
  5. Szkoła, w której każdy uczeń czuje się bezpieczny i doceniony, zawsze może oczekiwać pomocy i akceptacji ze strony nauczycieli i swoich rówieśników.
  6. Szkoła, w której pracownicy i uczniowie mają zapewnione bardzo dobre warunki podczas wszystkich zajęć lekcyjnych, pozalekcyjnych oraz podczas przerw.
  7. Szkoła, w której uczniowie, opuszczają budynek szkoły, by w naturalnym środowisku zgłębiać tajemnice świata przyrody, zjawiska fizyczne, wyjeżdżają na wycieczki, by poznawać najbliższą okolicę i ciekawe zakątki naszego kraju, korzystają z kina, teatru, muzeum, filharmonii itp.

Piątek, 2017-07-21

Imieniny: Danieli, Wawrzyńca