Nasz udział w turnieju

TURNIEJ "POTRAFIĘ UDZIELIĆ PIERWSZEJ POMOCY"

14 maja uczniowie klasy IIIa, IIIb oraz VIb wzięli udział w Powiatowym Turnieju pod hasłem „Potrafię udzielić pierwszej pomocy”, który odbył się w Siedlikowie.

Organizatorem był Zarząd Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Ostrzeszowie, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, Ratownictwem Medycznym Wawrzyniak, Nadleśnictwem Przedborzów, OHP Kalisz oraz szkołami: podstawową i gimnazjum w Siedlikowie.

Hasło tegorocznego turnieju nie było przypadkowe. Liczba wypadków jest bardzo duża i dotyka osoby w różnym wieku. W razie niebezpiecznego zdarzenia powinniśmy zawsze zachować się racjonalnie i potrafić udzielić pierwszej pomocy. Uczniowie mieli więc okazję sprawdzić swoje umiejętności w tej dziedzinie, w rywalizacji międzyszkolnej pod czujnym okiem wyspecjalizowanych do tego jednostek.

Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą i praktycznymi umiejętnościami w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa dotyczącego udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach i odpowiedniego zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych dla zdrowia i życia.

Nasza szkoła w kategorii prac i pokazów artystycznych dotyczących tematu turnieju zajęła II miejsce. W turnieju wiedzy teoretycznej i praktycznej uczniowie klasy III uzyskali 40, a uczniowie klasy VI 41 punktów na 50 możliwych do zdobycia. Uczniom gratulujemy bardzo dobrych wyników.

Do konkursu uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem:

Urszuli Tomali

Doroty Skrobacz

Jolanty Pastuchy

Małgorzaty Warzyńskiej

Narcyza Przybylskiego

W turnieju udział wzięli:

Klasa IIIa

Julita Piec