Obszar nr 8 – aktywność w gronie rodziny.

Turniej gier i zabaw sportowych klas I - III.

W obszarze tym zorganizowaliśmy w naszej szkole: mecz siatkówki uczniowie kontra rodzice oraz turniej gier i zabaw ruchowych dla klas I – III z udziałem rodziców. Celem tych imprez sportowych było aktywne włączenie rodziców w sportowe życie szkoły, jak również propagowanie na co dzień zdrowego stylu życia w rodzinie.  Mecz siatkówki wygrali rodzice w setach 2 – 1. Nie chodziło tu jednak o wynik tylko niecodzienną zabawę, wspólne spędzenie wolnego czasu  i trochę ruchu na sali gimnastycznej. Podobnie było na zorganizowanym turnieju gier i zabaw ruchowych dla klas I – III z udziałem rodziców. Drużyny I, II i III klas składały się z 8 osobowych mieszanych zespołów + 2 rodziców. Drużyny rywalizowały w 10 różnorodnych zabawach ruchowych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Były to zabawy na czworakach, skoczne, rzutne, bieżne, zręcznościowo – zwinnościowe. Rodzice i uczniowie bardzo mocno się zaangażowani i wspaniale rywalizowali o końcowy sukces. Było dużo ruchu, śmiechu i wspaniałej zabawy, a zwycięzcami zostali wszyscy ćwiczący.

Turniej gier i zabaw sportowych klas I - III.

Mecz siatkówki rodzice - dzieci.