Obszar nr 5 – pozalekcyjne zajęcia sportowe.

Warcaby.

W Szkole Podstawowej w Mikstacie odbywa się wiele form pozalekcyjnych zajęć sportowych. Celem tych zajęć jest aktywne i ciekawe spędzanie wolnego czasu, promowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie i utrwalanie zamiłowania do ruchu ( również na świeżym powietrzu ), poszerzenie zainteresowań sportowych, traktowanie sportu jako dziedziny powszechnego wypoczynku i zabawy, współdziałania w zespole na zasadach fair play. Są to zajęcia i rozgrywki o mistrzostwo szkoły w grze : w warcaby, ringo, tenisa stołowego, badmintona, dwa ognie, gry i zabawy ruchowe, piłkę siatkową, piłkę nożną, biegi przełajowe, wybrane konkurencje lekkiej atletyki, pływanie.  Kalendarz szkolnych imprez sportowych jest bardzo bogaty, urozmaicony i skierowany do uczniów klas I – VI . Zajęcia i rozgrywki szkolne są prowadzone systematycznie od wielu lat.  Uczniowie bardzo chętnie przychodzą na te zajęcia rozwijają swoje umiejętności i różnorodne cechy motoryczne. W obszarze tym przedstawiliśmy rozgrywki szkolnej ligi siatkówki ( klas V – VI ) mecz dziewcząt i chłopców, szkolnej ligi piłki nożnej chłopców ( klas IV – VI ) , coroczny turniej o mistrza szkoły w warcaby klas I - VI oraz jeden z cyklicznych wyjazdów na basen do Ostrzeszowa na naukę pływania dla klas I – VI.

Zajęcia na basenie.

Szkolna liga piłki nożnej.